امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک مرزبان دیگر هم به دلیل ضعف دیپلماسی ایرانی کشته خواهد شد؟!
#1
Exclamation 
به گزارش شریان نیوز، پنج سرباز مرزبان ایرانی هنوز در خاک پاکستان، گروگان یک گروه تروریستی هستند که البته بر اساس اخبار دریافتی یک نفر از این سربازان با نام جمشید دایی فرد دیگر زنده نیست و توسط گروهک تروریستی جیش العدل به قتل رسیده است تا نوروز برای خانواده سربازان ربوده شده زهر شود. 
 
ماجرا هم از این قرار است که گروه موسوم به جیش العدل، گروهی مسلحی که قبلا مسوولیت برخی از ترورها در شرق کشور را به عهده گرفته بود، حالا بیش از 7 هفته است که پنج مرزبان ایران؛ یک گروهبان و چهار سرباز را از خاک ایران ربوده و به آن سوی مرزها در پاکستان برده است که حالا یکی از سربازان تنها جنازه ای است که برای تحویل آن به خانواده هم شروطی گذاشته شده است. 


عکس
 
این گروگان‌گیری در حالی انجام شد که این گروهک، یک روز فیلمی را با عنوان « فیلم دستگیری سربازان ایران» منتشر کرد و روز دیگر اعلام کرد که قصد دارد سربازان ایرانی را « اعدام» کند و به نظر می رسد اعضای این گروهک این اقدام را مانور قدرتی برای خود می‌دانند. 
 
10 روز بعد از گروگانگیری که در 17 بهمن انجام شد، وزیر کشور از جلسات متعدد با مسوولان امنیتی اطلاعاتی، وزارت خارجه و حتی مرزبانان پاکستان خبر داد و گفت که از پاکستان خواسته شده است تا امنیت مرزهایش را تامین کند اما در غیر این‌صورت «برای تأمین امنیت خودمان منتظر نظر آن‌ها نمی‌مانیم، ایران برای تأمین امنیت خود حق قائل است.» 
 
این اظهارات البته بلافاصله با واکنش دولت پاکستان رو به رو شد ، دولت پاکستان با انتشار بیانه‌ای تاکید کرد که «نیروهای ایران هیچ حقی برای عبور از مرزهای پاکستان ندارند» و چنین کاری «نقض قوانین بین‌المللی» است. 
 
استاندار سیستان و بلوچستان  اما ادعا می کرد که سربازان ایرانی نزدیکی مرز ایران و پاکستان اما در خاک پاکستان نگهداری می‌شوند این خط و نشان‌های آشکار جلوی هر نوع اقدامی غیر از چانه‌زنی‌های دیپلماتیک برای آزادی سربازان ما را گرفت. 
 
یک سری ملاقات‌های پارلمانی هم انجام شد، رییس مجلس بلوچستان پاکستان به ایران آمد و با ابوترابی فرد دیدار کرد، و معاون امنیتی انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان به عنوان رییس هیات مذاکره‌کننده ایرانی با مقامات ایالت بلوچستان پاکستان از انجام عملیاتی توسط نیروهای پاکستانی برای آزاد کردن گروگان های ایرانی در خاک پاکستان خبر داد. 
 
در همین حال و هوا یک روز بعد از ظهر یک نمانیده مجلس در اظهاراتی دور از انتظار اعلام کرد که گروگان‌ها آزاد شده‌اند، البته گروگان‌هایی هم آزاد شده بودند؛ یک رسانه پاکستانی اعلام کرده بود که یازده تبعه خارجی از دست تروریست‌ها نجات یافته و در مرزهای تربت رها شده‌اند. 
 
 یکی دو نماینده مجلس در تشریح خبر گفتند که احتمالا مرزبانان ایرانی در میان آزاد شدگان هستند و تنها در چند ساعت خبر در تمام دنیا منتشر شد، شبکه‌های اجتماعی به نقل از نماینده‌های مجلس ایران اعلام کردند که مرزبان‌ها آزاد شده‌اند، اما خبرهای ضدونقیض به قدری زیاد شد که رسانه‌ها مجبور شدند اخبارشان را پس بگیرند و روشن شد که مرزبان‌ها در میان ازادشدگان نبوده‌اند. 
 
بعد از آن بود که اخبار ضد و نقیضی از مرگ یکی از سربازان ایرانی روی خط رسانه ها رفت. 
 
اخباری که ابتدا تکذیب شد اما سرانجام مسئولان سیاسی سیستان و بلوچستان و قائم مقام وزیر کشور، خبر شهادت یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروهک تروریستی را تایید کردند و خواستار پاسخگویی دولت پاکستان در قبال وقوع چنین حوادثی در خاک این کشور شدند. 
 
حسینعی امیری،  قائم مقام وزیر کشور دراین خصوص گفت: منابع محلی تأیید کرده‌اند که خبر شهادت یکی از مرزبانان ایرانی به گروگان گرفته شده در این کشور صحت دارد. 
 
به این ترتیب بود که یکی از مرزبانان به نام جمشید دانایی فر در اوایل فروردین ماه به شهادت رسید و این در حالی است که گروهک تروریستی تهدید کرده چنانچه مسوولان ایرانی به درخواست آنها عمل نکنند 10 روز بعد یکی دیگر از گروگان ها را به شهادت می رسانند. 
 
این گروهک در حساب کاربری توئیتر خود هشدار داده است:  ˈاگر تا 10 روز دیگر از این تاریخ به درخواست سازمان (گروهک تروریستی) مبنی بر آزادی زندانیان اهل سنت اقدام نکند، یک تن دیگر از پاسداران رژیم به دارآویخته خواهد گشت. بنابراین این ده روز پایان فرصت و چانه زنی است .ˈ 
 
حالا اما این 10 روز هم رو به پایان است و هنوز اقدامی جدی از سوی دولت ایران و وزارت خارجه برای آزادی این مرزبانان صورت نگرفته و اقدامی  جز نامه نگاری با بانکی مون توسط ظریف و یک سری تماس ها با دولت پاکستان انجام نشده تا امیدواری ها به آزادی مرزبانان بیشتر شود و این در حالی است با پایان 10 روز یک مرزبان دیگر کشته خواهد شد. 
 
به این ترتیب است که وزارت خارجه و وزارت کشور در ماجرای به گروگان گرفته شدن مرزبانان ایرانی با ایفای نقشی منفعلانه نه تنها تاکنون نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند بلکه حالا با شهادت یکی از مرزبانان به شدت تحت فشار قرار گرفته‌اند. 
 
در واقع  مسئولان هر یک دیگری را متولی این پرونده می‌داند تا از خود رفع مسئولیت کنند.شورای عالی امنیت ملی به عنوان عالی‌ترین متولی مسائل امنیتی وزارت کشور را مسئول می‌داند و از هر گونه پاسخ‌گویی درباره این مسئله امتناع می‌کند. 
 
وزارت کشور هم تنها به رسانه‌ها و افکار عمومی وعده می‌دهد و به نوعی توپ را به زمین پاکستان و به طور تلویحی به زمین وزارت امور خارجه می‌اندازد. وزارت خارجه و سخنگوی آن نیز تاکنون از پاسخ درباره شرایط کنونی خودداری کرده‌اند و تا زمان مخابره این گزارش تلاش‌ها برای تماس با مسئولین این نهاد دیپلماتیک بی‌نتیجه بوده است. 
 
باید منتظر ماند و دید تا پایان این مهلت 10 روزه اتفاق خاصی رخ خواهد داد یا همچنان مرزبانان ایرانی کشته خواهند شد.
http://shariyan.com/article.asp?id=16638&cat=3
پاسخ
#2

[تصویر:  16642_QNI4203S_pic.jpg]

با کشته شدن این مرزبان گروهی از فروختگان به هدف خودشان رسیدند و به صورت حرفه ای تفکر کشور را به دو دسته سوق داده اند.
اولين دسته ؛ کساني هستند که ناگهان وطن پرست شدند ، عکس هاي مظلومين گروگان را منتشر مي کنند و در نهايت مقصر اصلي را سپاه و بسيج و کمک به سوريه و ... مي دانند.
دومين دسته ؛ کساني هستند که ناگهان کارآگاه شده اند و روابط سياسي دولت يازدهم را مقصر اصلي مي دانند و اين ماجرا را به گروه 1+5 گره مي زنند و ...
نکته قابل توجه اين است که اين وسط ، هيچ کدام عامل اصلي را مقصر نمي دانند که مقصر اصلي گروهک جييش العدل مي باشد .
دسته اول به منظور رسيدن به خواسته هاي جناحي خود آنقدر سرگرم کوبيدن نهادهاي داخلي از سردار سليماني گرفته تا خود رهبر انقلاب هستند که اگر از آنها اسم رئيس اين گروهک را بپرسي ؛ آنها پاسخي براي گفتن ندارند ، چرا که اصلا براي آنها اصل موضوع ، اهميتي ندارد و آنها مي خواهند از اين ماجرا براي رسيدن به اهداف خود استفاده کنند و برخي از افراد اين دسته که عامل اصلي اين گروهک ، يعني "آمريکا" و "اسرائيل" را مي شناسند شرمشان مي شود که آنرا بيان کنند چرا که ممکن است به روح توافق ژنو لطمه اي وارد شود.
دسته دوم هم آنقدر درگير مقصر نشان دادن روحاني و دولت يازدهم هستند که گويي دولت به عمد ، اين سرباز ها را خواسته به کشتن بدهد و باز هم اگر از افراد اين دسته سوال شود ، آنها هم قادر به پاسخگويي نيستند.
اما متاسفانه ، دشمن به راحتي ما را غرق در تفرقه افکني در ميان خود کرده است که از عامل اصلي يعني گروهک جيش العدل و سرکرده خبيثش "صلاح‌الدين فاروقي" غافل شده ايم و شاید مسئولین و دیپلماسی ما سر برخی از سهل انگاری ها مقصر باشند ، اما ابن تفرقه بین مردم باعث بهانه ای به دست دشمن می شود تا کار خود را بهتر انجام دهند!/در پایان نظر شما چیست؟
پاسخ
#3
عکس
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Information شمسه ایرانی برای موبایل ADMIN 1 240 1394-1-27، 01:19 عصر
آخرین ارسال: سیاوش زرقانی
  سورن با موتور توربوشارژ به بازار خواهد آمد seo 0 204 1393-11-30، 10:53 صبح
آخرین ارسال: seo
  اطلاعات جالبی از فعالیت اینترنتی و وایبری ایرانی‌ها ADMIN 0 240 1393-8-2، 08:47 صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  محمدامین یکی از 15 بیمار نادر دنیا چه می خواهد ADMIN 0 629 1392-3-11، 11:00 عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  عزل ونصب ها باید با دلیل باشد ونه ازروی هوا وهوس متین 0 558 1391-10-14، 10:43 صبح
آخرین ارسال: متین
  خاطرات ایرانی اسیر در ژاپن ADMIN 2 958 1391-6-18، 09:48 عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  گفتگویی جالب با یک دوجنسه ایرانی!!! kabootar 2 1,258 1391-3-1، 03:33 صبح
آخرین ارسال: Gharibe
  ✿رویانیان می خواهد بمب منفجر کند ✿ kabootar 2 883 1390-12-20، 05:47 عصر
آخرین ارسال: kabootar
  ۱۲ دلیل برای تغییر نام خانوادگی kabootar 0 732 1390-12-16، 02:08 عصر
آخرین ارسال: kabootar
  حمله اراذل و اوباش به یک روحانی دیگر kabootar 0 620 1390-12-16، 02:06 عصر
آخرین ارسال: kabootar

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان