امتیاز موضوع:
  • 86 رأی - میانگین امتیازات: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۴راهکار حفظ عشق را یاد بگیرید
#1
چرا نیازهای همسران بیرون از خانه برطرف می‌شود؟ /

برخی از مردان نیاز دارند که مورد تایید همسرشان قرار بگیرند اما در صورتیکه از طرف همسرخود تحقیر شوند، این افراد بطور ناخودآگاه به جهتی می‌روند که نیازهای آن‌ها برطرف شود.
برنا: امروزه در جامعه، زن‌ها و مرد‌ها جدا از نیاز‌هایی فیزیولوژی، به یک‌سری نیازهای روان‌شناسی هم نیاز دارند، «حسین ابراهیمی مقدم» دکترای روان‌شناسی و مشاوره در این باره به برنا می‌گوید: زمانیکه نیازهای فیزیولوژی و روان‌شناسی به طور مناسب در چارچوب خانواده ارضا نشود، این احتمال وجود دارد که افراد دچار لغزش و خطا شوند. البته این لغزش و خطا بیشتر در افرادی وجود دارد که از لحاظ فرهنگی و یا از نظر نوع نگاه به زندگی از چارچوب پایین‌تری برخوردار باشند.

فرض کنید؛ یک‌نفر در محیط خانواده از نظر گرسنگی ارضا نشود، احتمال دارد برای سیرکردن به یک نانوایی و یک رستوران مراجعه کند. این مساله، درمورد همه نیاز‌ها صدق می‌کند، مگر اینکه فرد از یک قدرت «خودکنترلی» برخوردار باشد و یک پایگاه معنوی ذهنی خوبی داشته باشند.

اکثر روان‌شناسان، زمانیکه علل خیانت‌های زناشویی را بررسی می‌کنند، یکی از آن عوامل، بحث نیازهای فیزیولوژی و یا روان‌شناختی است و زن و شوهر خواهان آن هستند که نیاز‌هایشان به اندازه کافی و به درستی ارضا نشده است.

برای مثال برخی از مردان نیاز دارند که مورد تایید همسرشان قرار بگیرند، اما در صورتیکه از طرف همسرخود، تحقیر شوند، این افراد به طور ناخودآگاه به جهتی می‌روند که نیازهای آن‌ها برطرف شود.

همین طور برخی زن‌ها، نیاز زیادی به تمجید دارند و اگر احساس کنند که آن طور که باید، مورد لطف همسرشان قرار نمی‌گیرند ممکن است دنبال این باشد که این نیاز را در بیرون از خانه برطرف کنند. البته افرادی‌که در یک چارچوب فرهنگی ضعیف‌تری برخوردارند، لغزش و خطا در آن‌ها مشاهده می‌شود.

از طرفی دربرخی از خانواده‌ها دیده می‌شود که به دلیل ناپختگی و بی‌تجربگی تصمیم‌های مقطعی و آنی می‌گیرند که اصلاً به صلاح آن‌ها نیست.

واقعیتی وجود دارد که در بسیاری از خانواده‌ها، دوره‌ای در زندگی آن‌ها به مشکلات و درگیری و بحث منحصر می‌شود که در این دوره‌ها زندگی چندان خوشایند نیست. این احتمال وجود دارد که مرد و یا زنی که از یک چارچوب تربیتی مناسب برخوردار نیست در‌‌ همان برهه از زمان ناخوشایند، تصمیم عجولانه‌ای بگیرد که پایه زندگی خانواده‌ای دچار مشکل کند.

در برخی از مواقع این امکان وجود دارد که بسیاری از این خیانت‌ها و مشکلات‌ها به دلیل که زن و شوهر از هم هیچ شناخت روان‌شناسی ندارند.

به عنوان مثال مردهایی که از رسم و رسومات خاص مانند روز تولد، سالگرد ازدواج و یا این قبیل آگاه نبوده و اهمیت ویژه قائل نیستد. در نتیجه از نظر کلامی همسران را مورد تایید قرار نمی‌دهند.

و همین طور زنانی که نسبت به یک سری مسائل مانند پوشش، حجاب حساسیت خاصی از خود نشان می‌دهند و منجر به این می‌شود که طرف مقابلشان را به دلسردی دعوت کرده و او را از دامن خانواده دور کند.


برای جلوگیری از این اتفاقات و حفظ عشق زناشویی می‌توان این ۴راهکار را مدنظر قرار داد

۱- زن و شوهر باید برای گفت‌و‌گو و شناخت متقابل، زمان بیشتری را برای باهم بودن در نظر بگیرند.

۲- در مورد خصوصیات روان‌شناختی همدیگر اطلاعات کافی داشته باشند.

۳- محیط خانه را طوری فراهم کنند که تمام نیازهای طرف مقابل در آن محیط قابل ارضا و برطرف شدن باشد.

۴- سعی کنند از مهرورزی، عطوفت و عشق ورزی چیزی کم نگذارند تا خانه، محیطی ایمن برای آن‌ها باشد.

پاسخ
#2
zan dar khane aramesh ra padid miavarad .
b nazare man age khanomi k dar khane vazifeie aramesh ra bar ohde darad haman tori zendegi konad k hamsarash mikhahad ; mard hich vaght niaze khod ra dar biron bar taraf nemikonad .
زندگی بدون عشق همانند قولی است که به ان عمل نشده باشد .
پاسخ
#3
من دلایل زیادی رو از افراد بسیاری که نیازشونو بیرون برطرف میکردن شنیدم که غیر عاقلانه بوده
پاسخ
#4
از شما خواهش می کنم با همچین افرادی معاشرت نداشته باشید .
زندگی بدون عشق همانند قولی است که به ان عمل نشده باشد .
پاسخ
#5
ادم اگه ایمانش قوی باشه هیچ وقت به بیرون از خونه روی نمیاره
گاهی خدا انقدر صدایت را دوست دارد که سکوت میکند تاتو بارها بگویی خدای منHeart
پاسخ
#6
من که ایمانم قوی است .
زندگی بدون عشق همانند قولی است که به ان عمل نشده باشد .
پاسخ
#7
من هم همین طوور
پاسخ
#8
ایمان در مورد شما پسر ها صدق نمی کنه . به شما اعتمادی نیست .
زندگی بدون عشق همانند قولی است که به ان عمل نشده باشد .
پاسخ
#9
دست شما درد نکنه نرگس خانم Atamalek (5)
پاسخ
#10
البته همه ی پسر ها هم مثل همدیگه نیستند .
زندگی بدون عشق همانند قولی است که به ان عمل نشده باشد .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان