مشاوره خانواده رایگان عطاملک
[ احکام شرعی ] رابطه جنسی ما درست بوده یا خیر؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ احکام شرعی ] رابطه جنسی ما درست بوده یا خیر؟ (/thread-11923.html)

رابطه جنسی ما درست بوده یا خیر؟ - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۱

سلام
من 20 ساله هستم، 4 سال گذشته با دختری دوست شدم (در آن زمان خدا هدایتم نکرده بود ) - بعد 2 سال از دوستی ما یعنی در 18 سالگیم ارتباط ما از نظر جنسی نزدیک شد و مدتی همین طور ماند - بعد از مدت کمی (3-4) ماه از این عمل شنیع ما نگذشته بود که درهای رحمت به رویم باز شد.
اول نماز غلط خواندم - بعد عربی صحیح خواندم - بعد مرید مرحوم آیت الله عزیز آقای بهجت(ره) شدم - بعد از اینکه تقریبا در دین تند رو شدم متوجه عمل زشتم در گذشته شدم و تصمیم گرفتم به توضیح المسائل مراجعه کنم - در مسئله 1891 متوجه یه چیزهایی شدم که نمی توانیم بدون اجازه ولی این خانم با هم وصلت کنیم ولی دقیقا در مسئله 1892 همین کتاب دیدم به شرایطی که ... باشد می توانیم وصلت کنیم .
من این خانم رو واقعا برای ازدواج انتخاب کردم - یعنی عمل من جهت بی آبرو کردن کسی نبود - خانواده من و خانواده این خانم مطمئن هستند که در آینده نزدیک ما با هم وصلت می کنیم ما هم با تکیه بر همین موضوع عمل خواندن صیغه را خودمان انجام دادیم (بدون اجازه کسی ) و من بکارت این خانم رو ... -- تقریبا 1 سال همین طور به خیال اینکه عقد ما درست هست هم دیگر رو زن و شوهر می دانستیم . (البته تمام اقوام من و او از ازدواج ما در آینده مطلع هستند ) تا اینکه ... احساس کردم نفس من با من حرف میزند و مطمئن بودم که این خداست که دستور میدهد ! - من تصمیم بسیار جدی گرفتم که پا روی خواسته های دلم (بزرگترین دشمنم در این دنیا) بگذارم و هر چه که دلم خواست انجام ندم تا به کمالات برسم .این تصمیم من در دوست دخترم هم تاثیر بسیار خوبی گذاشت به طوری که تصمیم گرفتیم انسان کامل شویم . (البته می دونم سخت است ) ولی جنگ من با نا حق است .و مطمئنم خدا با حق است و کمک می کند .
حالا بعد این همه سر دردی که به حضرتعالی دادم سوال من این است که :
1- آیا وصلت ما درست بوده یا نه ؟ (که مطمئنم نفس ناطق من دروغ نگفته )
2- آیا راهی هست بدون اذن ولی این خانم وصلت کنیم ( به شرط به صلاح بودن این وصلت)
3- اگر وصلت ما درست نبوده - چه کنم خداوند تاج و لوا و سریر از گناه کبیره من که در غفلت بودم در گذرد .
4- می خواهم به کمال برسم (خاک پی حیدر شوم) و گذرنامه علی رو برای سفر به آخرت کسب کنم - چه کنم چه کنم ؟ (البته احساس می کنم آقا امام زمان ارواحنافدا من رو از درونم راهنمایی می کند )
5- جدیدا از وقتی که به جماعت میایستم و به خیال خودم گوش به فرمان معبود هستم احساس می کنم وقتی یه سوالی برایم پیش می آید - یه کسی از درونم با من حرف می زند .(چطور ؟) مثلا از خودم سوال می کنم چه کنم خدا من و ببخشد ؟ - همان لحظه خودم در جواب خودم می گم خوب مثلا به حرف دلت گوش نکن - این چیز درونی چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟ برای اینکه به کمال برسم حاضرم از لبه شمشیر حیدر سیلی بخورم - بنده رو راهنمایی کنید - حاضرم به هر جای کشور که شده برای صحبت با یک انسان دارای کمالات سینه خیز حرکت کنم . 
با تشکر

RE: رابطه جنسی ما درست بوده یا خیر؟ - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۱

با عرض سلام و ادب
خدا را شکر که به لطف خدا  به سوی حق  و صراط مستقیم برگشتید و به دنبال جبران عمل خود هستید.نكته مهم استقامت در  راه  است كه بايد سعي كنيد با ياري جستن از خدا و چهارده معصوم راه صحيح خود را ادامه دهيد.
اما درباره مسايلي كه پرسيديد :
1- حضرت آيت الله بهجت مي فرمايند: دختري که به حد بلوغ رسيده و رشيده است؛ يعني مصلحت خود را تشخيص مي دهد اگر بخواهد شوهر کند چنانچه باکره باشد بنا بر احتياط تکليفا بايد از پدر يا جد پدري خود اجازه بگیرد.(توضيح المسائل ، مسأله 1891).یعنی عقدی که شما کرده ايد باطل نیست تنها گناهی صورت گرفته است كه مي بايست توبه نماييد.
2- اگر شرايطي كه در مسئله 1892 گفته شده واقعا هست مي توانيد بدون اجازه پدر ازدواج نماييد .اما براي احتياط بيشتر خوب است به طريقي اجازه ايشان كسب شود .
در نوشته خود گفته اید خانواده ها در جریان هستند پس مشکلی در اجازه پدر ایشان نیست و اگر هم مشكلي باشد قابل حل است .توجه داشته باشيد كه ايشان پدر آن دختر هستند و شما بعد از ازدواج مي خواهيد عمري با آن ها ارتباط داشته باشيد . تنها امروز را نگاه نكنيد ،  سال هاي آينده را نيز در نظر داشته باشيد كه احساس پشيماني نكنيد .
 راه جبران گذشته توبه  است که با پشیمانی و استغفار واقعي  صورت می گیرد.مطمئن باشيد خداوند بخشاينده تمامي گناهان است .
 3- پيشنهاد ما اين است كه برای احتیاط بيشتر بعد از كسب اجازه پدر ایشان دوباره عقد خوانده شود تا خيالتان از هر جهت راحت باشد. لازم نیست که موضوع صيغه خواندن قبلي را به آنها بگو یید .
اگر  از چیز دیگر نگران هستید باز هم با ما در ارتباط باشيد .
براي شما آرزوي  هدايت ، سلامتي و خوشبختي را دارم .