مشاوره خانواده رایگان عطاملک
خیابانی: من مقصر نیستم. شما بخندید! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: فجازی (https://atamalek.ir/forum-41.html)
+--- انجمن: مجازیست (https://atamalek.ir/forum-42.html)
+---- انجمن: وبگردی (https://atamalek.ir/forum-81.html)
+---- موضوع: خیابانی: من مقصر نیستم. شما بخندید! (/thread-1205.html)

خیابانی: من مقصر نیستم. شما بخندید! - kabootar - ۱۳۹۰-۱۰-۱۷

برترین ها به نقل از تماشا : رنج نامه عجیب جواد خیابانی صبح روز گذشته به گروهی از خبرنگاران ورزشی ایمیل شد.

او با ارسال پیام کوتاه به گروهی از خبرنگاران آدرس ایمیل آنها را گرفت و نامه عجیبش را فرستاد؛ نامه ای طولانی که بیش از 14 هزار کلمه بود و البته بعید است کسی بتواند همه آن را در یک روز بخواند.

خیابانی در متن نامه تاکید کرده که اصراری نیست متن نامه در روزنامه ها چاپ شود، اما این متن ادبی که چند شعر را هم دربر دارد، خواندنی تر از آن است که روزنامه نگاران ورزشی قید خواندن آن را بزنند. این بخشی از نامه اوست که در آن به بخشی از سوتی هایی که در چند سال گذشته داشته، پرداخته. متن حرف هایی که در گزارش های تلویزیونی نوشته، آورده و بعد از آن توضیحات و دفاعیاتش را نوشته است.

*واقعا عجیبه که در تهران ما الان هوا گرمه، ولی در افریقا الان هوا سرده

اجازه بدهید چون خودم از کودکی عاشق جغرافیا بوده ام این توضیح را بدهم؛ روز اول تیر قطب شمال بیش از هر زمان دیگر (به اندازه 23/5 درجه) به سوی خورشید متمایل است و نور خورشید فقط به برخی از سرزمین های نمیکره شمالی عمود می تابد. این روز طولانی ترین روز در نیمکره شمالی است و به آن انقلاب تابستانی می گویند.

روز نخست دی قطب شمال بیش از هر زمان دیگر (به اندازه 23/5 درجه) از خورشید دور است و نور خورشید به هیچ نقطه ای از نیمکره شمالی عمود نمی تابد. این روز کوتاه ترین روز در نیمکره شمالی است و به آن انقلاب زمستانی می گویند زمانی که در نیمکره شمالی انقلاب تابستانی است، در نیمکره جنوبی انقلاب زمستانی اتفاق می افتد یعنی فصول در نیمکره شمالی با آنچه در نیمکره جنوبی رخ می دهد کاملا برعکس و متفاوت است... شما بگویید... تهران کجاست؟ و افریقای جنوبی کجا؟ البته جمله مرا نیز کامل در این مطلب نیاورده اند وگره این توضیحات را حتی در متن گزارش هم گفته ام که خوشبختانه مدارک همه موجود و ثبت شده است.

*طرفداری مکزیک راه زیادی رو از مکزیک تا افریقا اومدن، البته اگه از مکزیک اومده باشن...

در مسابقه فرانسه و مکزیک در جام جهانی 2010 گفته شده... اما من سوالی دارم. آیا همه ایرانی های مسابقه ایران با امارات در دوبی از ایران به آنجا می روند؟ نمی شود خیلی از آنها را مقیم دوبی دانست؟ آیا همه طرفداران تیم مکزیک در جام جهانی از مکزیک به افریقای جنوبی رفته بودند؟ آیا هیچ مرد یا زنی اهل مکزیک نیست که مقیم کشورهای افریقایی باشند؟ و آیا باید همه این نکات را توضیح داد تا شنونده بفهمد؟

*یک ساعت و 60 دقیقه از بازی گذشته.

واقعا این ایراد است؟ از زمان مسابقه 60 دقیقه گذشت... یک ساعت و 60 دقیقه از بازی گذشته...

*همه چیز به بازی آخر می چسبه.

گفتن این جمله تقریبا محال است... حتما گفته شده همه چیز به بازی آخر می رسه...

*بذارید به صراحت بگم که دو دقیقه وقت به پایان مسابقه باقی مونده!

خب بذارید با شک و تردید بگم...!! واقعا فکر می کنید دارید ایراد می گیرید؟ دوستی می گفت خدایا از تو ممنونم که دشمنان مرا کم سواد آفریدی.

*شاید نزدیک ترین کشور به قطب جنوب، افریقای جنوبی باشه.

اگر نقشه جهان را هم نگاه کنید، می بینید کشورهایی مثل افریقای جنوبی، استرالیا، آرژانتین و شیلی به قطب جنوب نزدیک تر هستند ولی واقعا افریقای جنوبی به مرکز قطب جنوب نزدیک تر است... نقشه را نگاه کنید... من بی سواد نیستم... ایراد گیرنده محترم کم سوادند انگار!!

*زاکونی که زا به معنای افریقا به اضافه عدد 10 است.

نویسنده محترم اشتباه شنیده اند زیرا واژه زاکومی Zakumi بارها در جام جهانی 20140 استفاده شد و معنای زا (افریقای جنوبی) + کومی (10) را می داد و سمبل جام جهانی بود و بنده در شبکه جام جم به مدت 30 شب آن را به مسابقه تلفنی از سرتاسر جهان گذاشته بودم... آیا 30 شب این اسم را من و همکارانم اشتباه می گفتیم یا فقط ذهنیات نویسنده این مطلب چنین کرده است؟

*تشنش شده داره آب می خوره. نوش جان.

دوست عزیز شما وقتی در گرمای یک مسابقه ورزشی تشنه تان بشود... چه می نوشید؟ برایتان چای یا نسکافه می آورند؟ یا سفارش چاکلت می دهید؟ و به جای آن واژه نوش جان هم از این به بعد می گوییم: کوفتش بشه! ایشالله تو گلوش گیر کنه!! خوبه؟ راضی می شین؟

*باران هم به شدت می وزه.

این جمله در مسابقه ایران با کره جنوبی در تهران و از فرط هیجان بازی گفته شد که به جای باد از کلمه باران استفاده کردم و تا به حال چندبار بابت گفتنش از مردم عذرخواهی هم کرده ام...

*90 ثانیه از الان بشمارید تا مسابقه تموم شه.

به نظر من این جملات می تواند به هیجان مسابقه در زمان های پایانی کمک کند... ما وظیفه داریم در یک مسابقه ورزشی که یک برنامه تلویزیونی هم هست نوعی تعلیق و هیجان ایجاد کنیم و این جمله را بارها تکرار خواهم کرد.. بارها... و اگر شما از این جمله خنده تان می گیرد، مقصر من نیستم. شاید درک هنر و احساس و ترکیب این دو با هم سخت باشد...

*با شماره 2013 تماس بگیرید و پیامک بدید.

شما اگر بخواهید یک پیامک به یک شماره بزنید واقعا چه کار می کنید؟ غیر از این است که با آن شماره تماس می گیرید؟ اگر خواهید با عمه جانتان حرف بزنید شماره خاله جان یا بقال محل را می گیرید یا شماره آتش نشانی را؟!

*تورس می فرسته روی دروازه... کسی نیست که استفاده کنه... جای خود تورس اون جا خالی بود.

بله درست است... فرناندو تورس در حالی توپ را سانتر کرد که در دستور تاکتیکی تیمش احتمالا چنین چیزی وجود نداشته است... زیرا او مهاجم هدف بود و اگر هم در یک صحنه او مجبور به سانتر شده... کسی نبوده که از آن توپ استفاده کنه... و جای خود تورس در مقابل دروازه خالی بود تا گلی بزند... یا حداقل ضربه ای...

*از نظر ران هم در نظر بگیریم، ران بازیکنان هندوراس خیلی بزرگ تره.

بازهم مربوط به همان تنه زدن به بازیکنان تیم ملی هندوراس که جمله را کاملا ناقص و بی سر و ته نوشته اند.

*حالا دیگه مکزیک نمی تونه کمر راست کنه.

آیا مکزیک در آن مسابقه کمر راست کرد؟ یا با کمری شکسته جام جهانی فوتبال را ترک نمود؟

*کریم انصاری فرد هیچ نسبتی با برادران انصاری فر نداره! به خصوص با محمدحسن.

بله گفته ام... ولی آن کلمه به خصوص را نویسنده محترم اضافه کرده... جمله اصلی این است: کریم انصاری فر هیچ نسبتی با برادران انصاری فرد نداره و با محمدحسن که همه او رو می شناسیم...