مشاوره خانواده رایگان عطاملک
[ همسرداری ] 8 ماه بدون نزدیکی با همسر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ همسرداری ] 8 ماه بدون نزدیکی با همسر (/thread-12093.html)

8 ماه بدون نزدیکی با همسر - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۴

سلام منم مثل همون خانم زن شوهردار در اصل بی شوهرم دارم می سوزمو می سازم با مردی که بویی از انسانیت نبرده ومنو به امان خودم ول کرده ونزدیک به 5 ماه است که حتی دستمان به هم نخورده درکل وضومان ازهم نشکسته اول بارش نیست 8ماه هم بوده که با من نزدیکی نکرده ام حجب وحیا بهم اجازه نداده که به کسی بگم میترسم فرداپس فردا خونه ی پدرشوهرم بگن واسه ی این (.....)دعواش شده با پسرمون.به الله بچه هم ندارم ومشکل از شوهر لعنتیم هست وباهیچ چیزی هم راضی نمیشه که بریم دکتر مدت زمان مدیدی هم هست که با هم هستیم تمام داروندارمو گذاشتم زیر دستش هردو کارمند هستیم ولی نه خونه نه ماشین به اسم من نیست وحاضر هم نیست هیچی رو به اسم من بکند به خانواده اش گفتم.خانواده ی دلسوزی هم نداردلطفا راهنماییم کنید

RE: 8 ماه بدون نزدیکی با همسر - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۴

با عرض سلام و احترام،
از اینکه در چنین وضعیتی قرار دارید متاسفم ، حتما شرایط سختی رو تحمل میکنید،
ببینید بزرگوار در ابتدای امر باید مشخص بشه علت عدم رابطه همسرتون با شما چیه؟
اینکه از ابتدای ازدواج رابطه نداشتن باهاتون؟ یا از زمان مشخصی شروع شده؟
اگر از زمان مشخصی شروع شده باید ریشه یابی کرد چرا چنین اتفاقی افتاده! سرد مزاجی همسر میتونه ناشی از اضطراب باشه، مثلا ممکنه به این دلیل که متوجه مشکلشون در فرزندآوری شدن و مورد تحقیر و سرزنش شما قرار گرفتن مضطربن و این مانع رابطه میشه، یا ممکنه به دلایلی خاطره خوبی از روابط قبلیشون با شما ندارن از این جهت اجتناب میکنن، یا ممکنه در روابط قبلی چون شما به نیازهاشون توجه نداشتید و ارضا نشدن تمایلی به رابطه نشون نمیدن، و هر علتی راهکار خاص خودش رو می طلبه ، پس شما ابتدای امر باید دنبال علت باشید و بعد در صدد رفع اون علت در بیاید.
در مورد عدم مراجعه شون برای مشکل فرزندآوری هم باید ابتدا سعی کنید خودتون در شرایطی آرام و بدون تنش ، بدون اینکه قصد تحقیر یا تهدیدش رو داشته باشید ، در این مورد باهاش گفتگو کنید، در ابتدای امر از خصلت ها و ویژگی های خوبش شروع کنید به صحبت، در ادامه ابراز محبت و خشنودی کنید که ایشون رو به خاطر این ویزگی ها انتخاب کردید ، بعد موضوع رو ببرید به این سمت که با وجود بچه میتونیم زندگی بهتر و شادتری داشته باشیم، با مهربانی و نرمی در این مورد صحبت کنید که این مشکل با توجه به پیشرفت علم قابل حل میتونه باشه و ما میتونیم امتحان کنیم و مطمئنش کنید که با مراجعه به متخصص هیچ کس از نزدیکانتون نمیذارید که متوجه مشکل بشن ، فرایند متقاعد کردن ایشون میتونه زمان بر باشه پس باید هم صبر داشته باشید و هم از صلاح خوش اخلاقی و محبت استفاده کنید تا رگ خوابه همسرتون رو برای جلب نظرش به دست بیارید.
ان شالله که بهترین ها براتون پیش بیاد.
پرسش:
سلام حاج آقا بخدا هر راهی که شما فرمودی رفتم وامتحان کردم دلیل سرد مزاجیش خیانت بود که چند دفعه کرده وازاون موقع اینجوری شده خودم دلیشو میدونم ولی نامرد ازرو نمیره ومشکلشو قبول نمیکند انسان منطقی هم نیست که بامنطق حالی بشه.یه اعترافی هم بکنم باوجود این همه نامردی که درحقم میکند هنوز دوستش دارم ونمی تونم ازش طلاق بگیرم .حتی نمی تونم یک شب برم خونه ی پدرم چون بخدا دوستش دارم .بچه پیشکش نزدیکی نکردنش پیشکش ولی چی منو عذاب میده این که چندماه چندماه باهام حرف نمیزند.خیلی زجرآوراست بخدا .استخاره گرفتم نذر کردم که این نامرد خوب بشه درست بشو نیست عاجزانه ازتون کمک میخوام یه راهی پیشنهاد کنید که وجدان بی وجدانها رو آب کند.باتشکر
پاسخ:
با سلام
اگر راه های قبل رو رفتید و جواب نداده حالا از واسط استفاده کنید.
فردی رو که همسرتون قبولش داره واسط کنید بره باهاش صحبت کنه متقاعدش کنه برای حل مشکلاتتون برید پیش مشاور خانواده.
اگر باز این راه جواب نداد یا باید همین روند زندگی رو بپذیرید یا تهدیدش کنید به طلاق.
البته تاکید کنم که تهدید به طلاق آخرین راهه ضمن اینکه یادآوی میکنم ممکنه با تهدید دو اتفاق بیفته یا ایشون متقاعد و راضی میشه برای رفع مشکلاتشون مراجعه کنن و اصلاح بشن یا اینکه طلاقتون بدن.
یه نکته دیگه اینکه:
برخی فکر میکنن با یه بار با محبت صحبت کردن مشکلشون باید حل بشه این نگاه غلطیه من فکر میکنم هنوز باید مراحل قبل رو تکرار کنید ضمن اینکه خیانت همسرتون و حرف نزدنش با شما قطعا دلیل هایی داره که باید دنبال اون علت ها باشید.