مشاوره خانواده رایگان عطاملک
[ مشاوره فردی] مادر شوهرم اذیتم میکنه و خیلی بهم حسادت میکنه - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ مشاوره فردی] مادر شوهرم اذیتم میکنه و خیلی بهم حسادت میکنه (/thread-12123.html)

مادر شوهرم اذیتم میکنه و خیلی بهم حسادت میکنه - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۵

سلام. من ۲۵ساله هستم و ۳ ماهه عقد کردم و همسر خوبی دارم منتها مادرشوهرم که خیلی جوان هستند خیلی به من حسادت می‌کنند همسرم اولین بچه خانوادس،هر وقت که همسرم برام طلا یا لباس و… میخره کلی مادرش با من و شوهرم دعوا میکنه و توی روم میگه براش چیزی نخر خرجش نکن…اگه همسرم کنارم بشینه دستشو بذاره دور گردنم یا گفت عزیزم…مادرش کلی با پدرشوهرم دعوا میکنه که چرا مثل پسرت نیستی.انتظار داره هر چی ایشون گفت همون بشه هر جا خواست همراهش برم من شاغلم انتظار داره دم به دقیقه تو مهمونی باشم و به دیگران مدام میگه اگه کاری چیزی دارید عروسم انجام میده خیلی من و شوهرم رو آزار میده.واقعا نمیدونم چیکار کنم؟/وبسایت

RE: مادر شوهرم اذیتم میکنه و خیلی بهم حسادت میکنه - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۵

سلام. بچه های اول برای مادرها خیلی مهمه و از دید خودشون تمام دنیا بچه ای بوده که بزرگ کرده و برای تربیتش تلاش کرده حالا که این پسر ازدواج کرده و چون قبلا تمام فکر و ذکرش مادرش بوده و از نظر فاصله ی سنی نزدیک هستند حسادت میکنه به چی؟ به اینکه یه دختر جوان تر , زیباتر و با ترفندهای زنانه و جذابیتهای خاص خودش پسری رو که سالها بزرگ کرده حالا از چنگش درآورده بچه ای که مال اون بوده و همه ی محبت او یک جهت داشت و به سمت مادر بود حالا به جهت دیگه ای هم کشیده شده وقتش رو باهاش میگذرونه در گوشش حرف میزنه براش خرید میکنه براش جواهر میخره دست تو بغلش میکنه دست تو بغلش میکنه خب اینها حسادت رو تشدید میکنه ناراحت میکنه و احساس میکنه بچه اش رو ازش گرفتن خب عزیزمن از دید یک زن و یک مادر به قضیه نگاه کن مادرشوهر شما با شما دشمنی نداره شما رو هم دوست داره فقط بلد نیست چیکار کنه , این زن همش احساس میکنه شما فرزندش رو ازش جدا میکنی به همین دلیل بچه ای که تا دیروز با او شوخی میکرد حرف میزد و وقت میگذروند حالا با یکی دیگه وقت میگذرونه خب بخاطر همین احساس حسادت میکنه احساس تنها شدن میکنه و چون این احساس رو داره با شما هم اینطوری رفتار میکنه خصمانه و باخشم رفتار میکنه پس مادرشوهرت رو دریاب و هرگز بهش بی احترامی نکن شرایطش رو درک کن و بهش نزدیک شو دقیقا بهش بفهمون که من برای جداشدن بچه ات از تو نیومدم پس دخترم با نزدیک شدن و با احترام مشکلت رو حل کن نه اینکه همش اخم کنی یا قیافه بگیری , پسر هم باید بگونه ای رفتار بکنه که با حضور شما مادرش رو اذیت نکنه شما انتظار نداشته باشید که این مادر شرایط شما رو درک کنه چون در سن خیلی کم مادر شده و به بچه اش وابستگی داره به همین دلیل داره به شوهرش پرخاشگری میکنه پس ایشون با شخص شما مشکل نداره ایشون بهم ریخته و شما بایستی شرایط رو درک بکنید و حتما باید شوهر این خانم رابطه اش رو با مادرشوهر شما قوی تر بکنه و رابطه ی عاطفی رو جلوی شما نشون بده تا این شدت حسادت کم بشه وگرنه اگر این حسادت رو کنترل نکنیم پرخاشگریها اضافه بشه نتیجه این میشه که بین شما دونفر بی احترامی و شکاف زیاد میشه نه شما میتونید ایشون رو قبول بکنید و نه ایشون شما رو پس بخاطر این قضیه زندگی خودتون رو خراب نکنید وقتی شما رفتارهای درستی انجام بدید او هم فکر میکنه و به این نتیجه میرسه که شما قصد تخریب خانواده ی اونها رو ندارید و رابطه اش با شما خوب خواهد شد و دیگه اون حسادتش از بین میره پس به دید مادرشوهر به ایشون نگاه نکنید. موفق باشید…مشاوره ۲۴

سلام

وقتي افراد ازدواج مي كنند يكي از نيازهاي اصلي شون اينه كه بتونن مرزشون رو رعايت كنند اين يعني اينكه آدما به خودشون اجازه ميدن هر طور رفتار كنند مادامي كه ما بهشون اين اجازه رو بديم. شما بايد خودتون رو به صورت يك زن شاغل كه دغدغه هاي خودش رو داره تعريف كنيد./وبسایت

با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز

مادر شوهر شما سالها با این خصلتها و خصوصیات زندگی کرده و تغییر ایشان بسیار سخت می باشد و نمی توان ایشان را مجبور کرد که به مشاور و یا روانشناس بابت این نوع رفتارها مراجعه بکنند .تنها کسی که شما بر او تسلط دارید خود شما می باشیدد. بنابراین سعی کنید بر روی خودتون کنترل بیشتری داشته باشید و در هنگام برخورد و رفتار با ایشان صبر و تامل بیشتری داشته باشید. رفتار توام با احترام و محبت در برخورد با ایشان و حساسیت نشان ندادن و بی تفاوتی به رفتارهای ایشان باعث می شود کم کم این رفتارها کاهش  پیدا بکند و حتی رابطه ایشان با شما بهبود یابد. البته سعی کنید که همراه با همسرتان رفتارهایی که حساسیت ایشان را بر می انگیزد را انجام ندهید. حتی همسر شما می تواند بعضی مواقع برای مادرشان نیز خرید بکنند و یا خود شما نیز برای ایشان بعضی مواقع هدیه ای بخرید چرا که همین هدیه ها می تواند نقش به سزایی در نزدیکی قلبها و محبت بیشتر گردد.

نکته مثبت زندگی شما ، همراهی همسر شما با شما می باشد و این رضایت خاطری که از همسرتان دارید کمک می کند که به خاطر خوشبختی خودتان و رضایت همسرتان به رفتارهای مادرشان حساسیت کمتری نشان بدهید.خوشبخت و سرفراز باشید./وبسایت