مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
[ همسرداری ] زنم از زندگی سرد شده - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ همسرداری ] زنم از زندگی سرد شده (/thread-12298.html)

زنم از زندگی سرد شده - بمانی - ۱۳۹۹-۱۲-۱۵

سلام 
مشکل خانوادگی دارم
سنم 31
2 فرزند
و حدود 10 سال هست که ازدواج کردیم
2 سال پیش طی حادثه رانندگی دو پایم را از دست دادم و ویلچری شدم
6 ماه اول زنم به من دلداری میداد و غصه را از من دور میکرد و از این بابت خوشحال بودم که او زیاد پریشانی نمیکند و گریه و زاری نمیکند
اما حالا بعد این 2 سال که سختی زندگی فشار اورده و همه کارهای خانه و منزل روی دوش اوست به دنبال کوچکترین حادثه و اتفاقی میگوید زندگیم تباه شده  و با تو بدبختم
از اوضاع دوستانش میگوید و خود را با انان مقایسه میکند
جلوی بچه ها توهین میکند و میگوید پدر شما بی عرضه است
میگوید اگر میتوانستم طلاق میگرفتم ولی بخاطر بچه ها ماندم ئ تو را دوست ندارم و اگر در تصادف میمردی برایم بهتر بود

عزت نفس را از دست دادم و میترسم فرزندانم بزرگتر که شدند من را تحویل نگیرند و از وجود پدر معلول خجالت زده باشند

در هر لحظه منتظر یک دعوا و فحاشی از طرف او هستم بی انکه شرایط من را درک کند

برای همه این شرایط چکار کنم؟؟؟

RE: زنم از زندگی سرد شده - ملایجردی - ۱۳۹۹-۱۲-۱۹

سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی اوضاع شما برایم قابل درک است اینکه فرمودین در حادثه رانندگی متاسفانه هر دو پای خود را از دست دادین و به عبارتی سلامت جسمانی قبل رو ندارید
از این بابت متاثر ش شدم در ابتدا خانم تان همراه شما بوده و اجازه نمیداده که غم از دست دادن سلامتی تان را داشته باشید ولی حال بعد از دوسال    دیگر همچون گذشته پشتیبان و همراه شما نیست
در ابتدا عرض کنم همه ما ادم ها در ابتدا زمانی که در شرایط سخت مواجه میشویم سعی در مقابله و ایستادگی در برابر مشکلات پیش امده خواهیم داشت
ولی بعد از مدتی دیگر نمیتوانیم همچون‌گذشته ایستادگی داشته باشیم و تا حدی  به عبارتی کم میاوریم
خانم شما هم بعد از دو سال که ازاین حادثه گذشته بسیار مقاومت کرده
در این بین شاید حمایت والدین چه از سمت شما و خانواده خودش کمرنگ بوده و حتی خود شما نتوانستین به هر چه بهتر زندگیتان کمک کنین در یک زندگی موفق و خوشبخت هر دو هم  اقا و هم خانم هر دو نقش دارند
ایا خود شما تا چه قدر در این دو سال قدر دان زحمات همسرتان بودین چقدر توانستین از زحماتش تشکر و قدردانی  در پیش فرزندان و  خانواده رو داشته باشید
قبول کنین همسر شما هم از نظر روحی تخریب شده و نیاز به توجه و محبت هم شما و هم خانواده داشته
هر زنی زمانی که فریاد میکشد بدانید که کمبود توجه و محبت دارد
شما میتوانید با کمک یک مشاور و راهنمایی بیشتر ایشان هم شما و هم همسرتان چون در شرایط بحرانی  هستین و همین شرایط سخت باعث شده گفتگوی سازنده بین شما و همسرتون نباشه  به شما پیشنهاد میکنم هم شما و هم همسرتان برای اینکه  تاب اوری مخصوصاهمسرتون بالا بره با ی مشاوره در تماس باشید تا  مجددا روحیه گذشته روهر دو  بدست بیاورید  و زندگی تان را  همچون گذشته گرم و دلنشین بسازید و همچنین از کمک های سازمان های اجتماعی هم میتوانید برای هر چه بهتر کردن زندگی تان کمک بگیرید
موفق و پیروز باشید

RE: زنم از زندگی سرد شده - بمانی - ۱۳۹۹-۱۲-۱۹

سلام
با تشکر از پاسخی که دادید
من در همه مناسبتها برای همسرم کادو میگیرم 
تمام تولدها رو گرفتم
اما چند روز بعد جشن ها بهم میگه خودت که نمیتونی بری کادئ بگیری 
دادی به خواهرت برات گرفته یعنی سلیقه خودت نیست
کادوی  خواهرت حساب میشه
بهش بی احترامی نکردم برعکس او که منتظر کوچکترین تلنگره

تو شهر ما مشاور نمیتونم برم چون شهر کوچیکه 
برای همین اینجا درخواست کمک کردم

فکر کنم رفتار زنم اصلاح نمیشه
چکار کنم جلوی بچه هام کوچیک نشم چون تقریبا 90 درصد کارهایی که پدران برای بچه ها میکنن من نمیتونم

RE: زنم از زندگی سرد شده - ملایجردی - ۱۳۹۹-۱۲-۱۹

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
ما همیشه اشتباه میکنیم که فکر میکنیم با دادن کادو احساس دوست داشتن خودمان را نشون میدیم و خیالمون راحته که در مناسبت های مختلف تونستیم وظیفه مون به انجام برسونیم .ولی همیشه این طور نیست ابراز دوست داشتن همیشه مالی نیست ما میتونیم با نگاه محب‌ت امیز  گفتن دو ستت دارم و اینکه ممنونم که کنارم هستی و ...دوست داشتن خودمون رو نشون بدیم
همسر شما نیاز به بالا بردن تاب اوری این شرایط سخت رو داره بهشون حق بدید که شرایط سختی رو بدون حمایت خانواده ها داشته که نتیجش خودتون شاهد هستین بنابراین با کمی صبر و حوصله و بالا بردن اگاهی میتونین زندگی تون رو احیا کنیداز مشاوره تلفنی کمک بگیرید اگر امکان مشاوره حضوری برایتان میسر نیست .به خودتون القا نکنین که در صد بیشتر کارهای بچه ها رو نمیتونین  انجامش بدین شاید از نظر جسمی نتونین و لی از بعد روحی میتونین یک پدر شاد یک پدر موفق یک پدر نمونه و ...ترسیم کنین دست خودتون که چطوری اوضاع رو تغییر بدید ما افراد بزرگی داریم ‌که با توجه به مشکل جسمی که داشتن اسمشون در جهان میدرخشه همچون  استیون هاوکینگ فیزیک دان معروف که ابتدا پزشکان از ادامه زندگی برایش قطع امید کرده بودند ولی ...و یا قهرمان‌ جهان تیر اندازی زهرا نعمتی
لطفا  کمی جستجو کنید افرا د موفقی که شرایط شما رو داشتن  پس ببینید شما میتونین با شناسایی توانمندی های خودتون در صدد پیش برد ان توانمندیها باشید تا فرزندان وهمسر شما به شما افتخار کنند .موفق و پیروز باشید

RE: زنم از زندگی سرد شده - پرستوی مهاجر - ۱۳۹۹-۱۲-۲۰

با سلام 'اتفاق های زندگی دنیا چیزی نیست که ازش فرار کنیم حادثه ای بوده و اتفاق افتاده رفتارهای خانم شما کاملا طبیعی هست انسانه کم آورده 'باید مشاوره حضوری بشن 'توصیه میکنم به اورژانس اجتماعی زنگ بزنید ۱۲۳'و بخواهید به منزلتان تشریف بیارن خانم باید تامین محبت بشن تا بتونن زندگی رو ادامه بدن 'با زبانتان زیاد تعریف و تمجید و قربان صدقه ش بشین