مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
عکاسی که با آیفون معجزه می کند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: حیات طیبه (https://atamalek.ir/forum-15.html)
+--- انجمن: هنر (https://atamalek.ir/forum-119.html)
+--- موضوع: عکاسی که با آیفون معجزه می کند (/thread-5204.html)

عکاسی که با آیفون معجزه می کند - ADMIN - ۱۳۹۳-۱۰-۱۲

عکاسی با آیفون و ثبت تصاویری مانند زیر اصلا کار راحتی نیست . علیرضا یک عکاس فوق العاده با استعداد است که با آیفونش به سطح شهر تهران می رود و از سوژه های خوبی برای عکاسی استفاده می کند. عکس های او حس و حال کامل سوژه را به خوبی بیرون می کشند و این یکی از نقاط قوت کارش محسوب می گردد .
در ادامه آثار علیرضا را با توضیحات خودش که در سایت iphone photography school داده می بینیم .

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-1.jpg]
من علیرضا هستم ولی بقیه من رو به علی میشناسن . در تهران ساکن هستم و حدودا ۴ سالی می شود که به عکاسی مشغولم و دنیای عکاسی من با یک آیفون ۳gs آغاز شد

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-2.jpg]
مثل خیلی های دیگر استارت کار من هم با اینستاگرام بوده و در اوایل اصلا به صورت جدی به اینستاگرام نگاه نمی کردم . بعدها فهمیدم که می توانم از دوربین آیفون برای گرفتن عکس های واقعی هم استفاده کنم و این کار را هم انجام دادم

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-3.jpg]
قبل از اینکه آیفونی داشته باشم هیچ ابزار و دیوایس دیگری برای عکاسی نداشتم و آیفون اولین آنها بوده چون من نیاز به دیوایسی داشتم که همه جا و همیشه در جیبم به همراه داشته باشم

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-4.jpg]
یکی از دلایل اصلی که من رو به آیفون جذب کرد سایز بسیار کوچکتر آن نسبت به سایر دوربین ها بوده و به گونه ای از اینکه دیگران متوجه شوند شما یک عکاس هستید جلوگیری می کند و چه چیز هیجان انگیزتر از وجود یک عکاس مخفی در خیابان های شهر ؟

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-5.jpg]
در این سبک از عکاسی خیابانی , شما با داستان و مشکلات مردم برخورد می کنید و می توانید در همان لحظه ثبت شان کنید . دیگر نیازی نیست مضمون کار را برای کسی توضیح دهید و بعد عکس بگیرید بلکه مضمون کار به خودی خود آماده است . داستان زندگی انسانها آماده است تا شما کشفش کنید و مطمئن باشید کشف داستان های مختلف فوق العادست

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-6.jpg]
علاوه بر آیفون یک دوربین کانن ۶۰۰D و یک دوربین فیلمبرداری روسی هم دارم ولی در اکثر موارد از آیفون برای عکاسی استفاده می کنم چون ساده و کوچکتر است و شما می توانید به مردم نزدیکتر شوید و گرفتن کلوزآپ از مردم بیشترین لذت را برای من دارد

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-7.jpg]
عکاسی در خیابان مانند عکاسی مد و یا تبلیغاتی نیست و نیازی وجود ندارد که شما با نور و جزییات عکس تان درگیر باشید . گاهی تنها سایه ی یک انسان برای یک عکس کافیست و داستان بزرگی را برایمان روایت می کند

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-8.jpg]
مخفی کردن دوربین از نگاه دیگران کار مشکلی نیست چون سایز کوچکی دارد . در این سبک از عکاسی من در بین مردم میروم و یکی از آنها می شوم . پیرو کارشان می شوم اگر آنها بمانند من هم می مانم اگر حرکت کنند من هم حرکت می کنم . من آمده ام تا زندگی انسانها را مشاهده کنم

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-14.jpg]
من معمولا از ۲ اپلیکیشن برای عکاسی استفاده می کنم که بستگی به حالت و انتخاب عکسم دارد. بیشتر از اپلیکیشن  Camera Awesome و گاهی هم از Hipstamatic استفاده می کنم

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-15.jpg]
اوایل از Snapseed برای ادیت عکس هایم استفاده می کردم .حالا بیشتر از Faded و Analog Film استفاده می کنم

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-17.jpg]
اپلیکیشن SQUAREADY برای آماده سازی عکس های اینستاگرام فوق العادست که عکس هایتان را در یک چارچوب و ابعاد مناسب قرار می دهد و نیازی به برش عکس ها ندارید

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-18.jpg]
برای کسانی که می خواهند شروع به عکاسی با آیفون کنند فقط یک جمله دارم : یک روز ترسو بودن را کنار گذاشتم…همین

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-19.jpg]
من عاشق هنرهای ظریف و عکاسی خیابانی هستم و یکی از اولین کسانی که به من انگیزه داد و کارهایش الهام بخش شد ریچارد هرناندز بوده که هردوی این صفات را داشت

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-20.jpg]
از دیگر کسانی که انگیزه ی زیادی به من دادند می توان به ” نسام کشاورز ” و ” آکو سالمی ” اشاره کرد که واقعا می دانند چه کاری دارند انجام می دهند و در این کار حرفه ای هستند 

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-21.jpg]
عکس بالا پرتره ای از یک مرد است که درون اتوبوس نشسته بود . زمانی که مرا دید چند ثانیه نگاهی انداخت و وقتی فهمید در حال عکسبرداری هستم به مکانی دور خیره شد ولی برای من ۳ثانیه کافی بود تا عکسم را ثبت کنم

[تصویر:  Alireza-Sheshmani-iPhone-Photos-22.jpg]
عکس بالا هم پرتره ای از یک مرد مسن است که انگار منتظر بود تا من به آنجا بروم و از او عکسی بگیرم و من هم اینکار را انجام دادم .
منبع : +