مشاوره خانواده رایگان عطاملک
فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: شهرستان جوین (https://atamalek.ir/forum-9.html)
+--- انجمن: در شهر (https://atamalek.ir/forum-12.html)
+--- موضوع: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین (/thread-652.html)

فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - شمس آبادی - ۱۳۹۰-۷-۹

فراخوانی برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی خبری ، فرهنگی ، اجتماعی ،سیاسی واطلاعاتی جوین

با تشکر از استقبال علاقه مندان به موضوع چگونگی معرفی جوین در رسانه های ملی در نظر است عنوان مناسب و در خوری برای اولین نشریه ی تحت اقدام این شهرستان انتخاب شود .
حالا از شما تقاضای پیشنهاد عنوان نشریه می شود

مثلا : صبای جوین - کویان - نسیم جوین - ...

RE: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - ADMIN - ۱۳۹۰-۷-۹

من هم از اینکارهای فرهنگیتوشهرستان شدیدا استقبال می کنم
امیدورام مقطعی نباشه

اما برای اسمش جونت موضوعات خیلی متعدد رو شامل میشه و تو سطح شهرستان های مجاور هم توزیع میشه باید اسمی کلی باشه و با اسمش بتونه جوینی بودن و فرهنگ والای اینجا رو نشون بده
مثلا فرهنگ سبز یا کویان یا

RE: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - هادی - ۱۳۹۰-۷-۹

سلام فرزندان ایران سلام فرزندان جوین
بابا ای ول بلاخره یه خیری هم پیداشد که دردفرهنگی در جوین داشته باشد. نشریه ها نقاط قوت برای هر شهرستان هستند و ما خوشحالیم که بلاخره در جوین هم یک نشریه راه اندازی شود
برای اسم این نشریه باید چند نکته را مد نظر قرار داد.اگر وابسته به جای باشد که دیگر نیاز به اسم ندارد و زحمت اسمش را مدیریت خواهد کشید . واگر وابسته نیست و به صورت خصوصی اداره خواهد شد باید فکر آینده کاری آن را مد نظر داشت و با حرف احسان برای جامعیت اسم موافقم
اسم پیشنهادی آقا احسان کویان جالب و جامع است ولی اسم فرهنگ سبز بیشتر برای مجموعه های که صرفا برای نویسندگان است کاربرد دارد و جامعیت ندارد
اسم های پیشنهادی من:
عطاملک
سرزمین کهن
جم
جوان
تیز بال
نگاره
صبح جوین
سبزقبا
جام
مشرق زمین
کهربا
جهش
جوانه
خاور زمین
مجال
باران
دیبا
آسمان جوین
رهگذر
حال کردید از این بارش فکری بین من و نفر بالای
بقیه هم بارش بگیرن بزارن تو این قسمت

RE: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - ramshini - ۱۳۹۰-۷-۱۰

سلام
من با نام با مسمای « نسیم جوین » بسیار موافقم، ضمنا در سطح کشور تا حدودی مردم با واژه جوین آشنا شده اند ، لذا سعی کنیم از این به بعد هم از همین کلمه در گفتار و نوشتار خود استفاده نماییم .
با توجه به اینکه اصالت فرهنگی جوین بر هیچ کسی پوشیده نیست چه لزومی دارد از واژه هایی که حتی مردم جوین خود آن را نشنیده اند مانند "گویان" - "کویان" و امثال آن استفاده نماییم؟؟؟
درست است که در تاریخ نام این منطقه "گویان" - "کویان" ذکر شده اما ما در دوران حال زندگی می کنیم و باید برای آینده بهتر برنامه ریزی کنیم. Rolleyes

RE: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - ADMIN - ۱۳۹۰-۷-۱۰

نسیم جوین هم میتونه یه پیشنهاد باشه
ولی به نظر شما چرا باید حتما واژه جوین در تیتر وجو داشته باشه ؟
غیر از این محدوده توزیع این نشریه احتمالا از 3 - 4 شهرستان همجوار فراتر نره
و اینکه ما هیچ اصراری بر واژه ای قدیم جوین نداریم ( رجوع به ارسال شماره3 همین موضوع)

جناب آقا احسان عزیز
سلام

عنوان پست "فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین" است ،

خب قطعا من هم نظر خودم رو دادم نه دستور حتمی برای انجام آنWink

RE: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - ADMIN - ۱۳۹۰-۷-۱۰

نقل قول: خب قطعا من هم نظر خودم رو دادم نه دستور حتمی برای انجام آنWink
اره اون واژه حتما که نوشتم اشتباهی شد
ببخشید

RE: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - هادی - ۱۳۹۰-۷-۱۰

دوستان ما دار یم گفتگو می کنیم نه بحث
البته که حرف آقای رامشینی هم درست است باید از واژهجوین بیشتر در جاهای مختلف کار شود تا بتواند اعتبار و شناخت لازمرا ایجاد کند
به نظر من ما باید در کارهای که انجام می دهیم باید کمی دورتر را ببینیم استفاده از اسم نسیم جوین را من به دلایل زیر رد می کنم
1.استفاده از اسم مستقیم شهرستان باعث می شود تا در آینده نتواند از محدوده شهرستان خارج شود و شاید باعث بی لطفی های تعصبی قومی شود . همان طور که در نشریاتی که در حال حاضر چاپ می شود در سطح کشور مثل تهران نو می بینیم که استقبال خوبی در دیگر شهرها نمی شود.
2. نام های مثل نسیم جوین چون قبلا توسط شهرداری و شورای شهر استفاده شده و پیش زمینه فکری برای مردمایجاد کرده است استفاده از این نوع اسامی باعث خواهد شد تا نشریه مستقل دیده نشود و مورد پیش داوری قرار گیرد.
3. برگزیدن نامهای اصیل چون کویان بازگشت به گذشته نیست بلکه برخلافتصور شما نامی است جامع که کلیت شهرستان را در بر می گیرد.و نشان آن است که اینجا قدمت طولانی دارد. دوست عزیز برای رفتن به آینده باید از پیشتیبانی گذشته استفاده کرد و آقای رامشینی آینده ای که با فراموشی گذشته ایجاد شود حبابی است که بر روی اب خیلی زیبا من نماید.
4.این نشریه برای روزی باید فعالیت کند که از گاه نامه و هفته نامه پا فراتر نهاده به روزنامه برسد و برای چنین کاری نیاز به یک نام خوب است.
منبا کویان موافقم یا با جام یا کهربا

سلام مجدد

در شروع این پست اشاره ای به این نشده که این نشریه چه نوع نشریه ای است ؟!! نشریه محلی ، گاهنامه ، سالنامه ، فصلنامه ، ماهنامه ، هفته نامه ، روزنامه ، مجله ، شب نامه و . . .
اما چیزی که من از آن فهمیدم این است که قرار است در اختیار مردم همین منطقه قرار گیرد به همین خاطر نام "نسیم جوین" را پیشنهاد دادم.

RE: فراخوان برای نامگذاری عنوان اولین نشریه ی جوین - هادی - ۱۳۹۰-۷-۱۰

من از شما که نسبت به نشریه علاقه نشان دادید خوشحالم اسم یک علاقه است