مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
اعتماد به نفس؛ ابزاری دقیق در موفقیت های بزرگ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: فجازی (https://atamalek.ir/forum-41.html)
+--- انجمن: جهاد علمی (https://atamalek.ir/forum-45.html)
+--- موضوع: اعتماد به نفس؛ ابزاری دقیق در موفقیت های بزرگ (/thread-6918.html)

اعتماد به نفس؛ ابزاری دقیق در موفقیت های بزرگ - saharrahin - ۱۳۹۴-۶-۲۵

انسان های دارای اعتماد به نفس بالا،  معمولاً ظاهری متفاوت از دیگران دارند. زیرا اعتماد به نفس شاخص شجاعت و قدرت ابراز وجود است و در انسان حس قاطعیت را تقویت میکند و باعث میشود این افراد محکم و مطمئن سخن گویند. سر را بالا می گیرند.

محکم تر گام بر میدارند . این کلام در ارتباط با خیلی از انسان ها صدق میکند. من که در اطراف خود بسیاری از مردمان با اعتماد به نفس خیره کننده را هر روز میبینم. البته نه اعتماد به نفس توخالی و کاذب بلکه شکل واقعی کسانی که با معلومات و دانشی که دارند، اعتماد به نفس را نیز همراه میکنند تا موفقیت های آنان دو چندان شود.  موفقیت هایی که قسمت اعظم آن مدیون عزت نفسی است که حاصل از شناخت خود افراد نسبت به توانایی هایشان است. اعتماد به نفس زیربنای ساختمان باورهای یک انسان است. زیرا هر باوری از ، باور از خود شروع می شود. شخص دارای اعتماد به نفس از رویارویی و تلاش برای کسب تجربه های جدید خرسند است. چون در گذشته در کارهای مشابه موفق بوده است. میزان اعتمادی که یک فرد در پرداختن به تکالیف ارائه شده، احساس می کند می تواند به عنوان یک دایره امنیت در نظر گرفته شود. شخصی با اعتماد به نفس بالا در انجام دادن بیشتر کارها احساس امنیت می کند. در نتیجه دایره امنیت چنین شخصی خیلی وسیع است. نکته طلایی در مورد تقویت اعتماد به نفس، قبول این باور است که می توانید اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنید. چرا که هر کسی توانایی یادگیری آن را دارد.

میخواهم امروز در این مقاله راجع به یکی از اولین تجربه های موفق دوران تحصیل دانشجویی ام صحبت کنم که عامل اصلی موفقیت و سربلندی من در این تجربه، اعتماد به نفس بالای من بود. من تا همین امروز هم موفقیت های خود را مدیون این تجربه میدانم و وقوع این تجربه موفق را مدیون اعتماد به نفس خود میدانم.پس با من همراه شوید:

سالیان خیلی دور که تازه  برگزاری سمینارهای موفقیت رواج پیدا کرده بود، به عنوان یک دانشجوی بیش از حد کنجکاو  علاقه زیادی به کشف این مسئله ناشناخته داشتم. آخه برای من بسیار عجیب بود که در ایران سمیناری قرار است برگزار شود که روش های کسب موفقیت را به شرکت کنندگان معرفی میکند. پیش خودم میگفتم مگر میشود عوامل موفقیت یک نجار با یک کفاش و یا آهنگر یکی باشد. چطور میشود که همان نسخه موفقیتی که برای یک کشاورز تجویز میشود را به یک  تاجر فرش تجویز کرد؟؟؟ سوالاتی از این قبیل همیشه برای من مطرح بوده و هنوز هم هست. در اولین سمیناری که شرکت کردم در انتهای سمینار این مسئله مهم را با سخنران عزیز و گرامی مطرح کردم. من از ایشان مطالب زیادی در آن سمینار یاد گرفتم اما همان موقع برگزاری سمینار هم ذهنم مشغول بود که آیا این مواردی که برای من آموزنده و کاربردی است برای مهندسی که در سمت چب من و برای وکیلی که در همان ردیف ما نشسته بود به همان اندازه به درد بخور هست؟.واقعا ذهنم را مشغول کرده بود.چون احساس میکردم یک جای کار مشکل دارد یا اینکه واقعا من به دلیل نداشتن دانش کافی متوجه نمیشوم. تا آخر سمینار صبر کردم و وقتی سخنرانی تمام شد، گوشه ای از سالن ایستادم تا هر کسی که میخواهد سوالاتش را بپرسد و برود تا من بتوانم با حوصله سوالاتم که به نظرم خیلی مهم بود را از ایشان بپرسم.

تقریبا همه شرکت کنندگان از سالن خارج شده بودند و من آروم آروم به سمت سخنران رفتم. با ایشان سلام و احوالپرسی کردم. خیلی خسته به نظر میرسید اما منم خیلی کنجکاو بودم و علاوه بر آن شاید بیش از یک ساعت ایستادم تا همه از سالن خارج شوند. به همین خاطر زیاد خجالت زده نشدم و با اعتماد به نفس رفتم جلو. با یک خوشرویی خاصی با من صحبت میکرد که واقعا  انرژی مثبت زیادی رو ساطع میکرد.  چهره همیشه خندان و وقار مردانه و شاید از همه مهم تر موی سپید ایشان یک حس آرامش و پدرانه به من منتقل میکرد. سوالاتی که از ذهنم میگذشت رو مطرح کردم . البته به همین راحتی که الان میگویم نبود. واقعا خیلی خیلی سعی کردم روی خودم مسلط باشم و اعتماد به نفس خودم رو حفظ کنم و از تب و تاب نیوفتم. ایشان اول با تعجب به من نگاه میکرد که این سوالات رو از کجا میاورم و اینجوری دارم پشت سر هم بدون معطلی میپرسم. وسط سوالات من در حالی که کامل به سخنان من گوش میداد لبخند آرامش بخشی بر لب داشت که این لبخند اعتماد به نفس من رو بالاتر میبرد و آرامشم را بیشتر. خودم را برای وقوع هر شرایطی آماده کرده بودم. از اینکه با بی توجهی از کنار سوالاتم بگذرد، اینکه سوالاتم را که بعضا ایراد به کار ایشان محسوب میشد رو به عنوان بی ادبی تلقی کرده و یا هر اتفاق خوب و بد دیگر. اما دل به دریا زده بودم و دیگر راه بر گشتی نداشتم . برای ایشان جالب بود که من مثل خیلی از حضار بابت حضور در این همایش هیجان زیادی داشتم. ایشان مدتی فکر کردند. خواستند شروع به حرق زدن کنند که پشیمان شدند و  در همان لحظه اتفاق خوب رخ داد. ایشان از من خواستند  فردا در دفتر کارشان ملاقات کنیم  و راجع به این سوالات بحث کنیم.

در پوست خودم نمیگنجیدم. باورش برایم سخت بودکه مقرر شده به دفتر کار انسانی بروم که حتی با دیدنش از دور هم هیجان زده میشدم. حالا قرار است که در یک جلسه دونفره در ارتباط با سوالات من بحث کنیم. این اتفاق برای من یک پیروزیس بزرگ بود. فردای آن روز به دفتر کار ایشان رفتم و حدود 2 ساعت راجع به سوالات من بحث کردیم. سوالات من باعث شد سرفصل های جدیدی در سمینار های موفقیت آن مرکز ایجاد شود و همایش هایی به طور اختصاصی در برای گروه های مجزا انجام شود.

و امروز..... هنوز هم که راجع به آن قرار ملاقات حرف میزنم و یا مینویسم هیجان دارم. داشتن اعتماد به نفس راه جدیدی را در زندگی برای من گشود که هنوز هم از ان راه در حال کسب موفقیت و درآمد هستم. اگر آن روز اعتماد  به نفس پایینی در رفتارم نشان میدادم شاید خیلی از اتفاقات خوب بعد از آن برایم رخ نمیداد. اعتماد به نفس بالا مرا برنده ملاقات بزرگ کرد

دوستان پرقدرت من، این مسئله را همیشه در ذهن داشته باشید ، انسان هایی که عزت نفس کافی ندارند تحسین دیگران را نمی پذیرند و فکر می کنند که شایسته تمجید و ستایش نیستند. تشویق از عوامل ارتقاء اعتماد به نفس است. اصولاً انسانی که مورد تشویق و تمجید قرار می گیرد ضمیر ناخودآگاه او در وی اعتماد به نفس می سازد و آن شخص خود را بهتر باور می کند. تحسین هدیه خوبی است که می توانید به دیگران بدهید. چرا که همیشه نکته ای برای تحسین کردن وجود دارد.

لذا به شما پیشنهاد می کنم که در هر فرصتی به اعمال و رفتار و کارهای شایسته و حرکت های موفقیت آمیز خود نگاه کنید و خود را مورد تشویق قرار دهید. اگر کسی به شما گفت کار خوبی انجام داده اید تشکر کنید و در جواب بگویید که باید بیشتر تلاش کنم. حتی می توانید نسبت به این توجه ابراز خوشحالی نمایید. بدین ترتیب به بالا رفتن اعتماد به نفس و خودباوری خویش کمک شایانی کرده اید.

مشاوره کسب و کار

بیشتر افراد در مورد کاری که می خواهند شروع کنند دچار ابهام و سرگردانی می باشند و علاقمند هستند که بیشتر بدانند و با دید باز و آگاهانه کار خود را شروع کنند . خوشبختانه پاسخ به این نوع مسائل یکی می باشد : در مورد کاری که می خواهید انجام دهید تحقیق و بررسی بسیاری انجام دهید.

آموزش بازاریابی فروش

یکی از رموز بازاریابی و فروش مناسب ارتباط مناسب با مشتری می باشد که کیفیت آن بسیار مهم و اساسی می باشد که در بازاریابی هنر اینکه بتوان مشتری های زیادی جلب کرد بسیلر مهم می باشد .

اصول مذاکره

نکاتی در اصول مذاکرات وجود دارد که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد :

در ابتدای امر باید هدف مذاکره مشخص گردد در مرحله بعد باید روش بازاریابی مشخص گردد که می تواند به صورت سخت و خشن و یا منطقی صورت پذیرد نقش افراد نیز در مذاکره در مذاکرت افراد و موفقیت آن ها نقش بسزا و موثری ایفا خواهد کرد.و هر مذاکره ای که انجام می شود باید بر پایه اطلاعات باشد .

مدیریت زمان

مهمترین منبعی که در زندگی در اختیار هر فردی وجود دارد قطعا زمان می باشد و افراد باید از فرصت های  کسب نهایت استفاده  را بکنند .در دنیای امروز برای انجام این کار نیاز به کسب اطلاعات و دانش کافی می باشد تا بر اساس آن زمانبندی خوب و مناسب صورت پذیرد .هر چقدر افراد از مسائل  بیشتر اطلاعاتت داشته باشند از فرصت ها و زمان بهتر استفاده کرده و به نتیجه می رسند .

همایش مدیریت

امروزه همایش مدیریت مختلفی در دنیا  با موضوعات مختلف با حضور بزرگان علم و دانش صورت می پذیرد .مدیریت  مسئله ای بسیار مهم و حساس است که می تواند تحولات بسیاری را ایجاد کند و به دلیل اینکه در این زمینه پیشرفت زیادی شده است همایش مدیریت زیادی برگزار می شود .