مشاوره خانواده رایگان عطاملک
رویاهای من واسه یه رسانه مذهبی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: فجازی (https://atamalek.ir/forum-41.html)
+--- انجمن: قرارگاه فرهنگی افسران آتش به اختیار (https://atamalek.ir/forum-107.html)
+---- انجمن: ایده، خلاقیت و تجربیات فرهنگی (https://atamalek.ir/forum-110.html)
+---- موضوع: رویاهای من واسه یه رسانه مذهبی (/thread-10695.html)

رویاهای من واسه یه رسانه مذهبی - Ali59 - ۱۳۹۹-۱-۱۰

سلام  Atamalek (2)
من همین چند ساعت پیش عضو انجمن شدم  
ساعت سه و نیم نصفه شب  Atamalek (6)
ماجرا از این قرار بود که در حال گشت و گذار بودم که گفتم بعد یه ماه سری به بلاگم بزنم ببینم چه خبره  Atamalek
این بلاگمه

masjedioon.blog.ir
ورود به بلاگ مسجدیون
دیدم سه نظر جدید ارسال شده Atamalek (19)
داشتم از تعجب شاخ در میاوردم از این که بالاخره بلاگم دیده شد  Atamalek (3)
بگذریم
یکی از کامنت ها مربوط به یکی از مدیران این سایت بود و وارد این سایت شدم

از دیدن کارهای رسانه ای مذهبی لذت میبرم.
ولی از دیدن اینکه از بعضی پتانسیلها چه استفاده هایی میشه کرد ولی نمیکنن افسوس میخورم.  Atamalek (18)

قرار بود توی این پیام کمی راجع به ایده هایی که داشتم توضیح بدهم ولی حس میکنم داره خیلی طولانی میشه   Atamalek (8)

در پیام بعدی کمی راجع به چیزایی که توی ذهنمه و تا حالا به انواع شکل ممکن سعی کردم عملیشون کنم توضیح بدم تا بلکه آیندگان اگه کلاهشون این سمت ها افتاد بخونن و این ها رو پیاده سازی کنن

یک پست در بلاگم در این باره میتونید بخونید

masjedioon.blog.ir/post/2
ورود به پست درخواست همکاری در بلاگ مسجدیون

راستی بگم که هدفم از این پیام واقعا تبلیغ نیست و یه گپ و گفت خودمونیه درباره ایده هایی که میخواستم عملی کنم

RE: رویاهای من واسه یه رسانه مذهبی - Ali59 - ۱۳۹۹-۱-۱۰

ممنون که با انگشتتون اسکرول کردین اومدین پایین این پیامم رو بخونید  :atamalek (17):

توی این پیام نقد میکنم. توی پیام بعدی ایدمو میگم.

من به کسایی که سعی میکنن تنهایی یه کانال کوچک مذهبی درست کنن نقد دارم. 
من به ادمین گروه های مذهبی نقد دارم.
من به اون مذهبی که توی گروه های چت وقتش رو تلف میکنه نقد دارم. 
من به خیلی از طلبه ها نقد دارم 
من به ادمین این سایت نقد دارم (الان میندازنم تو گونی جمعم میکنن میبرن و به همین راحتی به این نقد پاسخ میدن  Big Grin )

خب بریم سراغ نقدمون  Atamalek (2)

چرا مذهبی ها علاقه ای به کار تیمی ندارن؟
چرا علاقه به کار تشکیلاتی ندارین؟
چرا توی هر پیامرسانی که میرم میبینم هزار تا کانال و گروه مذهبی هست که فقط یه نفر ادمین داره و کمتر از هزار عضو؟
چرا مرورگر رو باز میکنم هزار تا بلاگ مذهبی متروکه میبینم و افسوس میخورم اگه مدیران این بلاگها با هم تیمی تشکیل میدادن خیلی تاثیرگذارتر بودن.

چرا کانالها و گروه ها و بلاگ های کوچک سعی نمیکنن با هم متحد بشن و یه فعالیت هماهنگ انجام بدن.
چرا ادمین های گروه ها و کانالها توی یه گروه جمع نمیشن و ایده ها رو جمع نمیکنن که این ایده ها رو به شکل طرح ها و جنبش هایی گسترده در فضای مجازی پیاده سازی کنن

چرا اینقدر فعالیت های مذهبی ها پراکنده ست.
چرا از اپلیکیشن ها و محتواهای مذهبی و سایتها که تولید میشه حمایت نمیشه و دیده نمیشن
چرا مدیران کانالهای مذهبی سعی نمیکنن از پتانسیل اعضای کانالشون استفاده کنن
چرا سعی نمیکنید از مخاطبان رسانه هاتون استفاده کنید و یه رسانه دو طرفه باشید و حس خوبی رو به مخاطبان رسانه تون منتقل کنید

چرا ما یه گروه فکر بین ادمینهای رسانه های مذهبی نداریم.
چرا طرح های هماهنگ و سراسری مذهبی رو در فضای مجازی کمتر شاهدیم.
چرا هزاران ایده به خاطر کمبود نیروی انسانی حیف میشه و هزاران طرح و جنبشی که میشه ایجاد کرد تا در فضای مجازی معنویت رو به هم منتقل کنیم حیف میشن.

چرا طلبه ها هیچ سعی نمیکنن که با دوستانشون در فضای مجازی یه شبکه ایجاد کنن و کم کم این شبکه رو گسترش بدن و کل کانالهای مذهبی فضای مجازی رو پوشش بدن.
چرا شمایی که داری این پست رو میخونی گاهی وقتت رو تلف میکنی
چرا مدیر این انجمن از پتانسیل تعداد بازدید کننده های سایتش استفاده نمیکنه
چرا مدیر این انجمن در شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها هیچ کانالی نداره یا حداقل کانالشون در صفحه اصلی سایت معرفی نشده که کاربر بهش راحت دسترسی داشته باشه.
چرا من دارم وقتم رو و با دیدن یه سری سریال و گاهی چت کردن و ... تلف میکنم وقتی میشه خیلی کارها در این زمان هایی که هدر میره انجام داد.

چرا ما اینقدر بی خیالیم
در فضای مجازی جنگ نرم به پاست
برای مقابله باهاش
نیاز به مدیریت و هماهنگی و یکپارچگی داریم.
نیاز به مشورت داریم.
نیاز به کمک گرفتن از همدیگه داریم.
نیاز به تیم داریم...

ولی چقدر تلاش کردیم وقت های پرت مون رو بزاریم برای این کار.
چقدر تلاش کردیم از مخاطبان رسانه یا کانالمون استفاده کنیم تا برنامه نویس و گرافیست و نویسنده و محقق و گوینده و... جذب کنیم

رمز صحیح ایمیل - ADMIN - ۱۳۹۹-۱-۱۰

سلام خدمت شما
دغدقه خضرت آقا نیز همین کار تشکیلاتی هست
متاسفانه افراد فعال فرهنگی اعل کار تیمی نیستند
یکی از هدافمان جمع کرن افراد با استعداد و صاحب فکر فرهنگی در شبکه هاا هست

RE: رویاهای من واسه یه رسانه مذهبی - ADMIN - ۱۳۹۹-۱-۱۰

(۱۳۹۹-۱-۱۰، ۱۲:۱۵ عصر)Ali59 نوشته است: ممنون که با انگشتتون اسکرول کردین اومدین پایین این پیامم رو بخونید  :atamalek (17):

توی این پیام نقد میکنم. توی پیام بعدی ایدمو میگم.

من به کسایی که سعی میکنن تنهایی یه کانال کوچک مذهبی درست کنن نقد دارم. 
من به ادمین گروه های مذهبی نقد دارم.
من به اون مذهبی که توی گروه های چت وقتش رو تلف میکنه نقد دارم. 
من به خیلی از طلبه ها نقد دارم 
من به ادمین این سایت نقد دارم (الان میندازنم تو گونی جمعم میکنن میبرن و به همین راحتی به این نقد پاسخ میدن  Big Grin )

خب بریم سراغ نقدمون  Atamalek (2)

چرا مذهبی ها علاقه ای به کار تیمی ندارن؟
چرا علاقه به کار تشکیلاتی ندارین؟
چرا توی هر پیامرسانی که میرم میبینم هزار تا کانال و گروه مذهبی هست که فقط یه نفر ادمین داره و کمتر از هزار عضو؟
چرا مرورگر رو باز میکنم هزار تا بلاگ مذهبی متروکه میبینم و افسوس میخورم اگه مدیران این بلاگها با هم تیمی تشکیل میدادن خیلی تاثیرگذارتر بودن.

چرا کانالها و گروه ها و بلاگ های کوچک سعی نمیکنن با هم متحد بشن و یه فعالیت هماهنگ انجام بدن.
چرا ادمین های گروه ها و کانالها توی یه گروه جمع نمیشن و ایده ها رو جمع نمیکنن که این ایده ها رو به شکل طرح ها و جنبش هایی گسترده در فضای مجازی پیاده سازی کنن

چرا اینقدر فعالیت های مذهبی ها پراکنده ست.
چرا از اپلیکیشن ها و محتواهای مذهبی و سایتها که تولید میشه حمایت نمیشه و دیده نمیشن
چرا مدیران کانالهای مذهبی سعی نمیکنن از پتانسیل اعضای کانالشون استفاده کنن
چرا سعی نمیکنید از مخاطبان رسانه هاتون استفاده کنید و یه رسانه دو طرفه باشید و حس خوبی رو به مخاطبان رسانه تون منتقل کنید

چرا ما یه گروه فکر بین ادمینهای رسانه های مذهبی نداریم.
چرا طرح های هماهنگ و سراسری مذهبی رو در فضای مجازی کمتر شاهدیم.
چرا هزاران ایده به خاطر کمبود نیروی انسانی حیف میشه و هزاران طرح و جنبشی که میشه ایجاد کرد تا در فضای مجازی معنویت رو به هم منتقل کنیم حیف میشن.

چرا طلبه ها هیچ سعی نمیکنن که با دوستانشون در فضای مجازی یه شبکه ایجاد کنن و کم کم این شبکه رو گسترش بدن و کل کانالهای مذهبی فضای مجازی رو پوشش بدن.
چرا شمایی که داری این پست رو میخونی گاهی وقتت رو تلف میکنی
چرا مدیر این انجمن از پتانسیل تعداد بازدید کننده های سایتش استفاده نمیکنه
چرا مدیر این انجمن در شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها هیچ کانالی نداره یا حداقل کانالشون در صفحه اصلی سایت معرفی نشده که کاربر بهش راحت دسترسی داشته باشه.
چرا من دارم وقتم رو و با دیدن یه سری سریال و گاهی چت کردن و ... تلف میکنم وقتی میشه خیلی کارها در این زمان هایی که هدر میره انجام داد.

چرا ما اینقدر بی خیالیم
در فضای مجازی جنگ نرم به پاست
برای مقابله باهاش
نیاز به مدیریت و هماهنگی و یکپارچگی داریم.
نیاز به مشورت داریم.
نیاز به کمک گرفتن از همدیگه داریم.
نیاز به تیم داریم...

ولی چقدر تلاش کردیم وقت های پرت مون رو بزاریم برای این کار.
چقدر تلاش کردیم از مخاطبان رسانه یا کانالمون استفاده کنیم تا برنامه نویس و گرافیست و نویسنده و محقق و گوینده و... جذب کنیم

از طلبه ها گفتین درد شما و من از طلبه ها یکی ست
قشری که باید بیشترین و موثرترین حضور را در این جبهه داشته باشند
ولی نمیدانم چرا حوزه اینطور تربیتی دارد

از شبکه های اجتماعی گفتین باید عرض کنم تمرکز را بر انجمن گزاشتیم

و نیرویی برای کتنال نداریم

توی این پیام قراره موارد لازم برای ایده ها رو بگم Idea
اینکه چه تیمی نیازه و چه تخصص هایی نیازه و چجوری میشه از تخصص های مختلف استفاده کرد. چند تا ایده هم برای مثال میگم

خب خب خب
فرض کنیم ما یه تیم داریم متشکل از :

- گروه ایده
- گروه تحقیق
-  گروه نویسندگی
- گروه ترجمه
- گروه گویندگی
- گروه گرافیک
- گروه تدوین
- گروه برنامه نویسی
- گروه تبلیغات و بازاریابی
- گروه هماهنگی

مثلا در این گروه افراد مبحث مهدویت رو به عنوان مبحثی که قصد فعالیت دارن انتخاب میکنن.
گروه تحقیق شروع میکنه به تحقیق کردن در زمینه احادیث و روایات مختلف و گردآوری و دسته بندی روایات و نقل قول ها و سخنرانی ها و مطالب مختلف و در نتیجه یه سری مطالب دسته بندی شده رو به چند بخش تقسیم میکنه و بخش به بخش به گروه نویسندگی تحویل میده.

گروه نویسندگی سعی میکنه با مهارت هایی که داره تا جایی که میتونه متنی کوتاه ، مفید ، تاثیر گذار رو به بهترین شکل به حالت نوشتار تبدیل کنه.

گروه گویندگی این متن رو با لحن تاثیر گذار و مکث ها و نکاتی که لازمه میخونن و فایل نهایی رو تحویل گروه تدوین میدن.

گروه گرافیست هم تصاویری مرتبط با اون مبحث رو طراحی میکنن

در نهایت گروه تدوین یه ویدیوی شیک ایجاد میکنه به همراه آدرس رسانه در انتهای ویدیو

و این ویدیو توسط گروه تبلیغات و بازاریابی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر میشه
در این بین به گروه ایده این فکر میرسه که میشه یه اپلیکیشن تقویم اندرویدی با موضوع مهدویت طراحی کرد که هر روز یکی از اون احادیث و یا مطالب مهدویت رو در صفحه اصلی به صورت یه ویجت با یه گرافیک زیبا به کاربر نشون بده.

یا ایده فروشگاه کتاب میدن.
گروه تحقیق شروع میکنه به جستجو به دنبال کتاب های مذهبی تاثیرگذار
گروه نویسندگی کتبی که پیدا شده رو به بهترین شکل و با یه متن کوتاه و مختصر معرفی میکنه
گروه برنامه نویسی هم با کمک گروه گرافیک سایتی رو طراحی میکنن و کتاب ها رو در سایت قرار میدن.
بعد هم به همون اپلیکیشن تقویم روزانه بخشی از خاطره یکی از شهدا رو مینویسه. اگه کاربر به خوندن مطالب بیشتر راجع به اون شهید علاقمند شد با کلیک روی یه کلید بتونه به فروشگاه انتقال پیدا کنه و اون کتاب رو بخره.
اون کتاب هم با یه بسته بندی شیک و اگه امکانش بود همراه یه عطر و یه تراکت کوچک از این تیم و یه سری ایده های کوچک دیگه به دست مشتری برسه.

طرح ها و جنبش های زیادی میشه پیاده کرد.

همیشه هم این تیم سعی کنه از مخاطبان کانال خودش استفاده کنه.
مثلا از مخاطبان رسانه خودش برای تبلیغ رسانه و منتشر کردن محتوای خودش تا جای ممکن استفاده کنه.
یا از مخاطبانی که تخصصی دارن استفاده کنه و اونها رو وارد کار کنه که اگه هر کدوم از اعضای تیم بعد یه مدت درگیر کارهایی شد کلا واسه تیم مشکلی پیش نیاد
یه بخش هم توی سایتشون برای دریافت کمک های مالی قرار بدن.

همچین کاری که بالاتر گفتم رو میشه در فضای مجازی انجام داد و ایده های زیادی رو با این تیم پیاده سازی کرد.
ولی صد حیف....

در پیام بعدی اگه تونستم ایده هایی رو میگم که با کمی فکر کردن به ذهن هر کسی میرسه

چون منم منم یکی مثل من باعث میشه کار هودم رو تاثیر گذارتر از بقیه بدونم وگرنه میومدم با شما در وبلاگتون همکاری میکردم

این انجمن را با همین هدف جمع کردن فعالان زدیم
برای همین دست شما را برای کمک به این هدف هم میفشاریم هم میبوسیم

یک جشنواره تولیدات انقلابی و مذهبی بود که با امدن شبکه های اجتماعی کمرنگ شد

واقعا چرا بیخیالیم؟؟؟

(۱۳۹۹-۱-۱۰، ۱۲:۴۵ عصر)ADMIN نوشته است: سلام خدمت شما
دغدقه خضرت آقا نیز همین کار تشکیلاتی هست
متاسفانه افراد فعال فرهنگی اعل کار تیمی نیستند
یکی از هدافمان جمع کرن افراد با استعداد و صاحب فکر فرهنگی در شبکه هاا هست

چند تا از پست هاتون راجع به فعالیت های رسانه ای و ساخت نشریه و ... توی انجمن رو خوندم و دیدم 
عالی بود
:atamalek (17):
انشالله موفق باشید

(۱۳۹۹-۱-۱۰، ۱۲:۵۵ عصر)ADMIN نوشته است: از شبکه های اجتماعی گفتین باید عرض کنم تمرکز را بر انجمن گزاشتیم

و نیرویی برای کتنال نداریم

برای آدرس عطا ملک دات آی آر یه سایت طراحی کنید.
یه اپلیکیشن اختصاصی بزنید.
سطح کار رو بالاتر ببرید و بعد یه بخش برای جذب عضو تیم بزارید

راستی شما برنامه نویسید یا گرافیست ؟