مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
شبکه من و تو از آغاز تا امروز - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: فجازی (https://atamalek.ir/forum-41.html)
+--- انجمن: سواد رسانه ای و جنگ نرم (https://atamalek.ir/forum-56.html)
+--- موضوع: شبکه من و تو از آغاز تا امروز (/thread-10885.html)

شبکه من و تو از آغاز تا امروز - ADMIN - ۱۳۹۹-۳-۸

چرا از بابت اقتصادی نیازی به تبلیغات و مدل درآمدهای مرسوم رسانه ای ندارد؟ 
 «کیوان عباسی» مدیر ارشد شبکه فارسی زبان "من و تو" می باشد. وی متولد مارس ۱۹۷۱ مصادف با اسفند ۱۳۴۹ در سیدنی استرالیا است. پدرش «فریبرز عباسی» از بهائیان بنام ایرانی و مادرش «تهمینه برزگر» از کارکنان وقت سفارت رژیم پهلوی در کانبرا، پایتخت استرالیا بوده است.
وی تا سال ۱۹۸۱، تحصیلات ابتدایی و مقدماتی را در مدرسه بهائیان سیدنی گذراند و از طریق پدرش که در رسانه های استرالیایی مشغول بکار بود، آشنایی ضمنی با رسانه داشت تا اینکه به پیشنهاد پسر عموی پدرش «بهروز عباسی» که در صدای امریکا"VOA" مشغول به فعالیت بود، به همراه پدرش برای همکاری با آن شبکه راهی ایالات متحده شد.
در آمریکا توانست مدرک کارشناسی خود را در رشته مدیریت از دانشگاه نیوانگلند دریافت کند اما ضعف مالی پدرش باعث شد تا نتواند به ادامه تحصیل فکر کند؛ تا اینکه به پیشنهاد دایی‎اش سیروس برزگر( که پس از انقلاب به اسرائیل پناهنده شده بود) در جریان امتیاز اعطای بورسیه دانشگاه بن‎گوریون در شهر بئرسبع برای بهایی‎زادگان ایرانی‎الاصل قرار گرفت و برای ادامه تحصیل راهی اسرائیل شد. در هنگامه تحصیل در اسرائیل با «مرجان اسکندری» یهودی‎تبار آشنا شد و در سال ۲۰۰۱ در مشرق الاذکار بهائیان واقع در شهر حیفا، با نامبرده پیوند زناشویی بست.
کیوان کارشناسی ارشد را از دانشگاه بن گوریون و دکترای خود را از موسسه عالی علوم وایزمن دریافت کرد. پس از اتمام تحصیلات در اسرائیل اما کیوان به آمریکا بازگشت و به پیشنهاد پدرش به عنوان مدیر فنی تلویزیون فارسی زبان «آزادی» مشغول بکار شد. سپس همکاری کوتاه مدتی نیز با شبکه فارسی زبان «طپش» نیز داشت که هر دو شبکه فوق الذکر پس از مدتی به دلایل نامعلوم، به فعالیت خود خاتمه دادند.
پس از آن از طریق پدرش با «مایکل کلین» آشنا شد و توانست حمایت او برای اسپانسرینگ و تاسیس شبکه های تلویزیونی اینترنتی HustlerTV در سال ۲۰۰۳ و BebinTV در سال ۲۰۰۶ در کشور کانادا را جلب نماید؛ اما در سال ۲۰۰۸ ، شکست و تعطیلی همزمان این دو پروژه اعلام گردید چرا که آنطور که انتظار می رفت در جذب جامعه هدف فارسی زبان موفق نبود و توجیهی برای تداوم برنامه سازی نداشت!
کیوان اما سپس به اصرار و پیشنهاد همسر یهودی خود مرجان، به شخصی صاحب نفوذ و ثروتمندی به نام «رهام هارونی» از اعضای سازمان یهودیان ایرانی‎تبار لندن معرفی می شود. به علاوه و همزمان از طریق عموی خود بهروز عباسی در آمریکا نیز به «حسن اعتمادی» (پدر رها اعتمادی، مجری شبکه من وتو) معرفی می شود و حمایت مادی و معنوی وی را نیز جلب می کند. لازم به ذکر است که حسن اعتمادی پسر عموی «یاسمین اعتماد امینی (همسر رضا پهلوی و از اعضای انجمن بهائیان آمریکا)» است.
عباسی با دستیابی به کمک های مالی فراوان، سرانجام در سال ۲۰۱۰ و تنها چند ماه پس از آشوب های درگرفته از انتخابات ۸۸ ، موفق به راه اندازی شبکه فارسی "من و تو" می شود. 
در عین حال لازم به یادآوری است که پس از موفقیت نسبی شبکه "من و تو" در جذب مخاطبان فارسی زبان، این شبکه توانست کمک ۵۵ میلیون دلاری از «رابرت موقر بالیوزی» (پسر حسن موقر بالیوزی، از سرکردگان اصلی و البته درگذشته شورای حکمرانی بهائیان جهان در حیفا) را، دریافت نماید...