قرارگاه سایبری عطاملک
چاپ استیکر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- قرارگاه سایبری عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: فجازی (https://atamalek.ir/forum-41.html)
+--- انجمن: جهاد علمی (https://atamalek.ir/forum-45.html)
+--- موضوع: چاپ استیکر (/thread-10938.html)چاپ استیکر - newart - ۱۳۹۹-۳-۲۹

چاپ استیکر و وینیل _ استیکر چیست؟
برای تبلیغات چه در فضای داخلی و یا فضای خارجی می‌توان از چاپ استیکر و وینیل استفاده کرد. استیکر یا وینیل از یک لایه نازک تشکیل شده و معمولا پشت آن چسب‌دار است. این محصول قابلیت چاپ محتوای تبلیغاتی دارد و می‌توان از آن برای استعمال در محل‌های مختلف ثابت یا متحرک به منظور نمایش تبلیغات استفاده کرد، چرا که دوام قابل قبولی در برابر شرایط محیطی مثل نور خورشید، باد و باران دارد. در چاپ استیکر  از جنس PVC استفاده می‌شود.


انواع استیکر و وینیل
چاپ استیکر و وینیل در دو مدل: ۱. شیشه‌ای ۲. شیری انجام می‌شود که هرکدام خواص مربوط به خود را دارند. در چاپ استیکر و وینیل شیشه‌ای بیشتر برای مصارف خاص استفاده می‌کنند، چرا که خاصیت جالب این مدل، دید دو طرفه است. در واقع هر دو طرف استیکر نمایشگر استیکر خواهند بود؛ اما در چاپ استیکر  شیری دیگر دید دو طرفه وجود ندارد و تنها یک سمت قابل مشاهده است. رنگ زمینه این مدل چاپ استیکر عموما سفید است. این مدل به نسبت شیشه‌ای محبوبیت بیشتری نزد مصرف‌کنندگان دارد.

خصوصیات استیکر‌ها و وینیل‌های چاپ شده
یکی از خصوصیات جذاب استیکر و وینیل این است که چاپ طرح دلخواه بر روی آن‌ها امکان‌پذیر است. با بهره‌گیری از استیکر یا وینیل می‌توان دکوراسیونی زیبا را ایجاد کرد که هزینه چندانی هم ندارد. نکته جالب توجه در باب استیکر و وینیل، این است که آن‌ها قابل شستشو هستند و لذا چنانچه بر روی هر سطحی مثل: سطح پوشیده شده از رنگ روغن، پلاستیک، گچ، مولتی کالر، شیشه، آینه، چوب MDF، درب اتاق، کمد و یخچال نصب شود پس از مدتی استفاده می‌توان آن را شسته و تمیز کرد. توصیه می‌شود هنگام نصب استیکر و وینیل ابتدا محل مورد نظر شسته و تمیز شود، سپس استیکر و وینیل چسبانده شود تا کیفیت نهایی مطلوبی داشته باشد.
https://newart.ir/PRINT-LARGEFORMAT-STICKER-VYNIL/