مشاوره خانواده رایگان عطاملک
[تولید انجمن] اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: عطاملک (https://atamalek.ir/forum-1.html)
+--- انجمن: گفتگوی ایرانیان (https://atamalek.ir/forum-3.html)
+--- موضوع: [تولید انجمن] اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 (/thread-11433.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 - ADMIN - ۱۳۹۹-۷-۷

بسم الله الرحمن الرحیم
کمتر از 9 ماه به آغاز انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 باقیست
در این تاپیک نظرات و اخبار این مسابقه ملی را قرار دهید
سعی کنید از کپی حجم زیادی از مطالب خودداری شود تا موضوع کاربردی و قابل فهم گردد
یا علی

RE: انتخابات ریاست جمهوری 1400 - ADMIN - ۱۳۹۹-۷-۷

در جدول زیر نظر چند کاندیدای محتمل آورده شده

نام کاندیدا
جناح سیاسی
 وضعیت حضور در انتخابات
محمد جواد ظریف
نزدیک به روحانی
 قسم حضرت عباس می‌خورم که ...
اسحاق جهانگیری
اصلاح‌طلب نزدیک به روحانی
چرا سوال سیاسی می‌پرسید؟
علی نیکزاد
اصولگرا
آزادید هرچه خواستید بنویسید!
محمدرضا عارف
اصلاح‌طلب
هم آری هم نه
علی لاریجانی
    __
فعلاً نه
محسن رضایی
 اصولگرا
پاسخ مبهم یکی از معاونان: تغییری در برنامه‌هایش ایجاد نشده
سورنا ستاری
مستقل
فعلاً نشانه‌ای ندیده‌ام
محمد جواد آذری جهرمی
نزدیک به روحانی
حسادت می‌کنند
سردار حسین دهقان
  __
با قدرت می‌آیم! مردم را باید نجات داد
سعید جلیلی
 اصولگرا
یکی از نزدیکان: نگاهش به سیاست ورای این اخبار است
عزت‌اله ضرغامی
اصولگرا
فعلاً روی نیمکت نشسته‌ام؛ نیاز باشد می‌آیم
امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی
اصولگرا
فعلاً خدمتگزارم و نایب رئیس؛ همین
عباس آخوندی
اصلاح‌طلب
می‌آیم؛ ایده هم دارم!
پرویز فتاح
اصولگرا
آیا من اینکارها را می‌کنم که رئیس‌جمهور شوم؟
محسن هاشمی
اصلاح‌طلب
یکی از نزدیکان: تایید صلاحیت شود، احتمالاً می‌آید

RE: انتخابات ریاست جمهوری 1400 - ADMIN - ۱۳۹۹-۷-۷

عملکرد ضعیف دولت اقای روحانی کاندیداهای منتصب به اعتدال را با مشکل مواجه خواهد کرد.
وضعیت معیشت و برجام و سند 2030 تنها گوشه ای از کارنامه دولت است.

RE: انتخابات ریاست جمهوری 1400 - مهدی قزلقارشی - ۱۳۹۹-۷-۸

طبق بررسی های میدانی اگر اصولگرایان باکاندیدای واحد وارد انتخابات شوند پیروز قطعی انتخابات خواهند بود

RE: انتخابات ریاست جمهوری 1400 - ADMIN - ۱۳۹۹-۷-۱۹

خبر آنلاین : سخنگوی شورای نگهبان درباره احتمال حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اینطور پاسخ داد: اگر ثبت نام کردیم مشخص می‌شود و اگر ثبت نام هم نکردیم مشخص می‌شود.

اخیراً خبری مبنی بر اینکه احمدی‌نژاد قصد دارد با کاندیدای اجاره‌ای شورای نگهبان را دور بزند، منتشر شده است. در این خبر آمده است: «اگر احمدی‌نژاد تائید صلاحیت نشود این احتمال وجود دارد با حمایت از یک نامزد اجاره‌ای مانند غلامحسین الهام، که سابقه حضور در وزارت امور خارجه و شورای نگهبان را در کارنامه خود دارد، شورای نگهبان را دور بزند و در تشکیل دولت آینده سهیم شود.»

«حمیدرسایی»، فعال سیاسی، در توضیح معیار جوان و انقلابی بودن که از جمله معیارهای مطرح شده برای رئیس جمهور آینده از سوی اصولگرایان مطرح می شود، به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: شاخصی که رهبر معظم انقلاب در بیانیات خود به آن اشاره کردند تنها شاخص مورد نیاز برای انتخابات 1400 نیست، اما از شاخصه‌های مهم محسوب می‌شود. در خصوص جوان بودن از نظر رهبر معظم انقلاب، همانطور که خود ایشان هم فرمودند شهید حاج قاسم سلیمانی جوان بودند؛ یعنی آن چه که ملاک است وجود توانایی، تحرک، چابکی و روحیه خستگی ناپذیری و جهادی در راس قوه مجریه، است. 

این نماینده سابق مجلس افزود: طبیعی است اگر چنین روحیه‌ای به اقتضای سن و سال جوانی هم نزدیک باشد، بسیار مناسب‌تر است. البته این روحیه در فردی که تا حدودی پا به سن گذاشته و صاحب تجربه است، منفعت مضاعفی دارد. بنابراین نمی‌شود در مورد ویژگی جوانی به صورت صفر یا صدی اظهارنظر کرد چراکه بستگی به فرد مورد نظر و شرایط او، دارد.

در میان اصلاح طلبان ظاهرا محمدرضا عارف برای انتخابات ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. بعد از پایان مجلس دهم، انتقاد‌ها به عملکرد او فزایش یافت و او با کوله‌باری از انتقادات خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ آماده می‌کند.

خود عارف در مصاحبه‌ای درباره انتخابات گفته «همیشه در ذهنم این بوده که اگر فردی مناسب‌تر از خودم پیدا کردم، بکشم کنار. بنابراین من از حالا نمی‌توانم بگویم که برای ۹ ماه دیگر چه کار می‌خواهم بکنم.

علی صوفی فعال اصلاح‌طلب و دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات با اذعان به اینکه از پیوستن سید حسن خمینی به لیست نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خبری ندارد، بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز بسیاری از مسائل اصلاح طلبان مشخص نیست, تمام این مسائل گمانه زنی است.

وی ادامه داد: به هر حال هر چه به اسامی نهایی و اجماع در انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، علاوه بر فعال‌تر شدن خود داوطلبان، در نهایت مشخص می‌شود که چه کسانی به صورت ۱۰۰ درصد قصد دارند نامزد شوند و چه کسانی با اینکه پیش از این گمان می‌رفت قصد نامزد شدن دارند، از میدان رقابت کنار رفته اند.