مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
[ تربیت فرزند ] عشقی که اخرش به خودکشی رسید - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ تربیت فرزند ] عشقی که اخرش به خودکشی رسید (/thread-12132.html)

عشقی که اخرش به خودکشی رسید - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۵

سلام من پسرم تازگی ها در کلاس زبان عاشق دختری شده و با اون دختر در ارتباط هست بیچاره دختر هم دختر خوبیه وقتی هم که با پسرم حرف می زنم پسرم میگه مامان من وقتی به دختر نگاه می کنم نفسم نمیاد بالا پسرم بدجوری عاشق دختر شده تا به حال چند باری با اون دختر رفته کافی شاپ اون روز ولنتاین واسه دختره چیز خریده چند روزه که به درسش لطمه خورده ولی وقتی باهاش حرف می زنم میگه مامان چرا نمی فهمی اون دختر رویا های منه منم تو دریای چشماش غرق می شم ولی چند روز پیش رابطه رو با اون دختر بهم زدم ولی اون خودکشی کرد الکل خورد و بردیم بیمارستان و معده اش رو شست و شو دادیم خدایا چی کار کنم؟

RE: عشقی که اخرش به خودکشی رسید - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۵

با سلام به شما دوست عزیز توضیحاتتون رو خوندم و‌ متوجه نگرانی شما از شرایطی که در اون قرار دارین هستم و باید بگم متاسفم از اینکه پسرتون چنین کاری انجام داده ، ولی در ادامه و در چنین شرایطی بهتره به جای نگرانی سعی کنید حامی و‌ پشتیبانش باشین و حواستون بهش باشه و بهش بگین که من کنارتم و در واقع بهش دلگرمی بدین ، و اینم در نظر بگیرین که با توجه به وابستگی و علاقه ای که پسرتون به اون دختر داشته با جدا شدن از اون دختر حالا به هر دلیل غم بزرگی رو داره تحمل میکنه که شدت این غم منجر به انجام چنین عملی توسط اون شده ، در واقع پسر شما در دوران سوگ بعد از رابطه قرار داره و یکی از بهترین راهکارها این هست که با حمایت های شما و مراجع به روانشناس و البته با گذر زمان انشالله بتونه با این سوگ از دست دادن کنار بیاد و به مرور حالش خوب بشه و به شرایط قبلی برگرده . به امید روزهای بهتر برای شما

RE: عشقی که اخرش به خودکشی رسید - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۵

با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز عشق عنصر کلیدی و زیبایی است که می تواندزندگی را قشنگ تر و پربارت نماید اما نکته مهمی که وجود دارد این است که عشق به تنهایی نمی تواند ضامن خوشبختی و سعادت یک فرد گردد و بایستی علاوه بر عشق ملاک ها و معیارهای عقلانی نیز برای هر فرد وجود داشته باشد تا با توجه به این ملاک‌ها و معیارهای به ارزیابی فرد مقابل بپردازد. در مورد فرزند شما نیز عشق حکمفرمای زندگی ایشان می باشد اما صحبتی ازملاک ها و معیارهای عقلانی دیده نمی شود.بنابراین خوبه که شما به عنوان مادر ملاک ها و معیارهای عقلانی لازم برای ازدواج را به ایشان گوشزد نمایید و ببینید آیا اصلاً ایشان این ملاک های اولیه را همچون استقلال عاطفی استقلال مادی و توانایی مدیریت یک خانواده را داردیا نه؟ و آیا می دانند که از زندگی و فرد مقابل شان چه خواسته ها و چه انتظاراتی را دارند.در صورت داشتن ملاک های اولیه میتوان این انتظار را داشت که ایشان جدی‌تر به این موضوع بپردازند و با کمک بزرگترها اقدامات اولیه صورت پذیرد. نکته مهم دیگر این است که درگاه این ازدواج بهتر است که به هر دو طرف یادآوری شود که از کارهای غیر عقلانی و ناپخته خودداری کنند چراکه نه تنها کمکی به آنها نمی نماید بلکه نشان دهنده ناتوانی های فکری جهت حل مسئله می باشد که حتی ممکن است در صورت ازدواج در زندگی مشترک این الگو باز هم تکرار شود