مشاوره خانواده رایگان عطاملک
[ همسرداری ] شوهرم غسل جنابت نمیکنه - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ همسرداری ] شوهرم غسل جنابت نمیکنه (/thread-12164.html)

شوهرم غسل جنابت نمیکنه - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۷

من۳۰ و شوهرم ۳۲سالشه. ۱۳ساله ازدواج کردیم. مشکل من اینه که شوهرم نماز نمیخونه که هیچ غسل جنابتش رو انجام نمیده. میگه کجای قرآن گفتن باید غسل کنی. کلا دیر به دیر حمام میره، همیشه بوی عرق میده. من خیلی به بو حساسم. از بوی بد حالم بد میشه خودش میدونه. ولی بازم حموم نمیره. من خودم یه روز درمیون حموم میرم به هر زبونی بگی باهاش حرف زدم ولی گوش نمیده. موندم بخدا. بعضی وقتا دوبار جنوب میشه ولی حموم نمیره.

RE: شوهرم غسل جنابت نمیکنه - مشاورانه - ۱۳۹۹-۱۱-۷

در مورد رعایت مسائل دینی واقعیت اینه که یک مسئله شخصیه و عمدتا آدم قدرت این رو نداره که کسی رو قانع کنه. اما در مورد رعایت نظافت شخصی این کاملا حق شماست و عمدتا کسی دوست نداره پیش شخصی باشه که نظافت  رو رعایت نمی کنه چون به شدت می تونه چندش ناک باشه.

واقعیت اینه که آدم ها نیاز دارن با نتیجه عمل شون روبه رو بشن، تا درک کنند که چه حس بدی رو ایجاد می کنند در بقیه. و وقتی ایشون بوی بدی میدن این کاملا حق شماست که بخواهین جدا ازشون بخوابید یا وقتی رابطه جنسی داشته باشین که ایشون تمییز هستن، چون در غیر این صورت فقط عذابه.

با سلام به شما دوست عزیز
پیرو توضیحاتتون باید بگم متوجه ناراحتی و نگرانی شما از شرایطی که در اون قرار دارید هستم ،
اما در ادامه سوالاتی به وجود میاد از جمله :
ایا قبل از ازدواج در مورد این خصوصیات همسرتون اطلاع داشتین ؟
باید بگم اگر اگاه بودین و‌ به امید اینکه تغییر میکنه و یا شما این رفتارش رو اصلاح میکنید باید بگم سخت اشتباه کردین چون ما هیچ وقت نمیتونیم کسی رو تغییر بدیم مگر اینکه خود اون فرد بخواد اونم در همچین مسئله مهمی،
در ادامه اگر ابتدا به این شکل رفتار نمیکرده و بعد از ازدواج این تغییرات در ایشون به وجود امده باید بررسی بشه که چرا و به چه علت این همه تغییر در ایشون به وجود امده ایا این تغییرات به تدریج بوده و یا ناگهانی؟
ایا داره لجبازی میکنه ؟ایا به خاطر عر زدن و تکرار حرف های شماس یا نه کلا رفتارش تغییر کرده؟
که باید بگم احتمالش کمه یه شخصی که قبلا مرتب بوده و به بهداشتش اهمییت میداده حالا بدون دلیل در رفتارهای شخصیش تغییر ایجاد بشه،
در نهایت بهتون توصیه میکنم بهتره در یک فرصت مناسب باهاشون صحبت کنید و احساس ناراحتیتون رو از شرایط فعلی بهشون بگید اما اینبار به شیوه دیگه ای نه مثل دفعات قبل که ظاهرا بی تاثیر بوده ،
بعد از مطرح کردن احساس ناراحتیتون بهتره ازش بخوای برای بهبود زندیگیتون و همینطور بررسی دقیقتر شرایط به اتفاق هم به مشاور مراجعه کنید.
به امید روزهای بهتر برای شما

سلام بر شما دوست گرامی
در ابتدا لازم می دونم این رو خدمتتون عرض کنم که من نمی تونم برای نماز نخوندن یا غسل نکردن همسرتون نسخه ای بپیچم یا توصیه ای داشته باشم.
هر کسی بر اساس باورها و اعتقادات خودش زندگی می کنه و تغییر باور افراد کار بسیار سخت و حتی غیرممکنی ست مگر اینکه خود فرد مایل به تغییر باشه.
اما، در مورد رعایت بهداشت فردی این رو بدونید که رفتار پسندیده ای مانند رعایت بهداشت در صورتی ماندگار خواهد بود که تبدیل به عادت بشه.
پس باید همونطور که یک عادت خوب رو در خودمون ایجاد می کنیم، رعایت بهداشت رو هم درونی کنیم.
ضمن اینکه کنار آمدن با کسی که بهداشت را رعایت نمی‌کنه کار ساده‌ای نیست از یک سو صمیمی شدن با چنین فردی تا حدی سخته و از طرف دیگه بخاطر ترس از ناراحت کردنش، حرف زدن با او در این مورد هم سخته چون مطمئنا هیچکس دوست نداره بشنوه که چقدر بوی بدی می‌ده!
با این حال خوبه این رو بدونید که برخلاف سایر مشکلاتِ روابط، مثل خیانت یا آزار، برطرف کردن این مساله به مراتب راحت‌تره.
یکی از بهترین راه‌ها برای اصلاح هر رفتار نامطلوبی اینه که به طور غیر مستقیم گفته بشه:
مثلا از کسانی که رعایت بهداشت می کنند و بوی خوبی می دن تعریف کنید.

دیگه اینکه صفت پسندیده ی پاکیزگی رو تقویت کنید. به این صورت که هروقت یه رفتار بهداشتی (حتی کوچک) انجام دادند ایشون رو خیلی تحسین کنید و این رفتار رو تقویت کنید مثلا یک رابطه جنسی سورپرایز کننده با ایشون داشته باشید و حتما بگید که این رابطه ی خوب بابت رعایت بهداشت شما بود.
معمولا آدمها رفتارهایی که بابتش جایزه می گیرن رو بیشتر تکرار می کنند.
این جایزه می تونه خوردن غذای مورد علاقه باشه و یا یه رابطه جنسی با کیفیت و لذت‌بخش باشه.
حتی می توتید به ایشون بگید اگر حموم برید و به نظافت خودتون رسیدگی کنید رابطه جنسی رو با کیفیت مورد علاقه شون خواهید داشت.
اگر تشویق ها و تقویت هاتون موثر نبود، می تونید تا حد کمی از ایشون دوری کنید یا با رفتارتون و زبان بدنتون ناراحتی خودتون رو نسبت به غیربهداشتی بودن ایشون نشون بدید مثلا با اینکه وظایف جنسی خودتون رو انجام می دید اما شور و اشتیاق خیلی زیادی در رابطه نشون ندید و غیر مستقیم نشون بدید از بوی نامطبوع بدتون میاد.
البته در شرایط فعلی هم که ابتلا به ویروس کرونا زیاد شده، رعایت بهداشت هم ضروری شده و می تونید توی این شرایط بذر عادت خوب رعایت بهداشت رو بکارید.
براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم. ??