قرارگاه سایبری عطاملک
کلاب هاوس هک شد! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- قرارگاه سایبری عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: فجازی (https://atamalek.ir/forum-41.html)
+--- انجمن: سواد رسانه ای و جنگ نرم (https://atamalek.ir/forum-56.html)
+--- موضوع: کلاب هاوس هک شد! (/thread-12374.html)کلاب هاوس هک شد! - ADMIN - ۱۴۰۰-۱-۲۲

به نقل از بیزنس اینسایدر، اطلاعات شخصی ۱.۳ میلیون کاربر کلاب هاوس چند روز پس از آنکه «لینکداین» و «فیسبوک» نیز با هک داده‌ها مواجه شدند به بیرون درز کرده است.بر اساس گزارش روز شنبه سایبر نیوز، اطلاعات شخصی ۱.۳ میلیون کاربر کلاب هاوس به صورت آنلاین در یک انجمن هکر شناخته شده منتشر شده است.
اطلاعات لو رفته کاربران کلاب هاوس شامل نام، نام پروفایل شبکه‌های اجتماعی و سایر جزئیات آن‌ها است.کلاب هاوس به درخواست اینسایدر برای اظهار نظر در این خصوص پاسخ نداد. همانطور که سایبر نیوز گزارش کرده، داده‌های در معرض خطر می‌تواند مجرمان را قادر سازد تا کاربران را هدف فیشینگ و سرقت هویت قرار دهند.
برنامه رسانه اجتماعی «کلاب هاوس» که به صورت «فقط دعوت» در مارس ۲۰۲۰ راه اندازی شد، به یک پلتفرم محبوب تبدیل شده و میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده است.
انجمن صوتی (اودیو کمیونتی) آن به کاربران امکان می‌دهد تا با مکالمات یا «اتاق ها» در مورد موضوعات مختلف مشارکت کنند.گزارش شده است که این شرکت در حال مذاکره برای دوره تأمین مالی است که ارزش آن ۴ میلیارد دلار برآورد شده است.
در مورد فاش شدن داده‌های کلاب هاوس جدیدترین گزارشی است که طی هفته گذشته منتشر شده است.همین نشریه روز سه شنبه گزارش داد که اطلاعات شخصی ۵۰۰ میلیون کاربر «لینکداین» (LinkedIn) حدود دو سوم از پایگاه کاربری این پلتفرم هک و برای فروش آنلاین درج شده است.


RE: کلاب هاوس هک شد! - ADMIN - ۱۴۰۰-۱-۲۲

سخنگوی «لینکداین» (LinkedIn) روز پنجشنبه به «بیزنس اینسایدر» تایید کرد که در واقع یک مجموعه داده از اطلاعات عمومی ارسال شده است که از سیستم عامل آن هک شده است.یک هکر در تلاش است داده‌ها را با مبلغی چهار رقمی و به صورت بیت کوین بفروشد.
«پاول پرودوم»، تحلیلگر شرکت اطلاعات امنیتی IntSights، گفت که داده‌های در معرض دید قابل توجه است، زیرا تبهکاران دنیای مجازی می‌توانند از آن‌ها برای حمله به شرکت‌ها از طریق اطلاعات کارمندان خود استفاده کنند.
روز‌ها قبل از انتشار گزارشات مربوط به درز اطلاعات داده‌های «لینکاین» و «کلاب هاوس» (LinkedIn و Clubhouse)، آرون هولمز از اینسایدر گزارش داد که نام کامل، مکان، آدرس ایمیل و سایر اطلاعات حساس ۵۳۳ میلیون از کاربران فیس بوک نیز هک و فاش شده است.