مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
[ مشاوره فردی] دختری 33 ساله و مجردم، چکار کنم که خواستگار ندارم - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ مشاوره فردی] دختری 33 ساله و مجردم، چکار کنم که خواستگار ندارم (/thread-12782.html)

دختری 33 ساله و مجردم، چکار کنم که خواستگار ندارم - مشاورانه - ۱۴۰۰-۵-۱۳

سلام
دختری هستم ۳۳ ساله و مجرد، تحصیلات لیسانس دارم و تا چهار سال پیش شاغل بودم، الان چهار ساله که بیکارم و با پس اندازی که دارم برای هزینه های شخصیم دستم رو جلو بابام دراز نمیکنم ، خانواده پرجمعیتی دارم یه تعداد از برادر خواهرام ازدواج کردن، منو دو تای دیگه مجردیم که بزرگترین شون منم که مجرد بودنم باعث شده خانواده م هم دیگه ازم خسته بشن و گاها با تیکه هاشون دلم رو بشکنن.
مشکل تنهایی و درک نشدن و بی هدفی به حدی داره این روزها آزارم میده که فکر احمقانه ترین کار ممکن یعنی خودکشی برای خلاصی از این پوچی بارهای بار تو ذهنم میاد و هر بار به عاقبت کار که فکر میکنم و میبینم منی که پاک زندگی گردم حقم نیست با خودکشی حرف های بی پایه و اساس پشت سرم گفته بشه و آبروی خانواده م رو هم ببرم منصرف میشم.
خواستگارهای متعددی داشتم تا این سن که بنا به قسمت جور نشده، یا من نپسندیدم یا بالاخره خواستگارها نپسندیدن که البته بیشتر از طرف من بوده، بخاطر مشکل پسند بودنم که به قیافه و تیپ و خیلی از ملاک های در سطح خودم خیلی اهمیت میدادم، از نظر ظاهری تو رده بندی خوشگل ها هستم که ای کاش نبودم، که باعث شده هر کی منو میبینه با تعجب میگه چطور میشه که تو تا الان مجرد موندی؟
خیلی ها فکر میکنن لابد عاشق فرد خاصی هستم که تا الان ازدواج نکردم که  متاسفانه عشق رو تجربه نکردم اما خیلی ها عاشقم بودن تو اقوام و آشناها که پدرم اجازه نداد حتی پاشون رو تو خونه ما بذارن، تو این شهر کوچیکی هم که ما زندگی میکنیم واقعا شرایط کاری افتضاحه و جز کارمندی برای خانم جماعت کارهای درخور پیدا نمیشه و فروشندگی و منشی گری و این قسم کارها هست که من به غرورم بر میخوره و از نظر مالی هم نیازی ندارم به این مدل کارها و اجازه پیدا کردن کار تو شهرهای دیگه رو هم ندارم.
از نظر آزادی هم که یه جوری ما رو بار آوردن و یادمون دادن که تنهایی هیچ جا نمیریم به جز موارد استثنا که البته من مشکلی با این چیزها ندارم، فقط این ها رو گفتم که بدونید برای بیرون رفتن و خیلی چیزهای دیگه محدودیت دارم، دلم میخواد ازدواج کنم و زندگی خودم رو داشته باشم خسته شدم از کدبانوی خونه بابام بودن که خواهر برادرهام با خانواده هاشون میان میریزن و میپاشن و میرن و مامانم هم فکر میکنه من کزت هستم و وظیفه هست جور کش همه باشم، آخرش هم یه تشکر از آدم نمیکنن و واقعا آسایشی ندارم از دست شون.
دوست دارم هنرهام و مهربونیم رو همه تو خونه زندگی خودم پیاده کنم، اما حیف و واقعیت اینه من خودم رو خیلی دست بالا گرفتم و مشکل پسندیم  کار دستم داد و الان تنهایی نصبیم شده از سه ماه پیش که آخرین خواستگارم که ۳ سال از خودم کوچیکتر بود دیگه خواستگاری نداشتم، مطالبی هم که میام تو خانواده برتر میخونم که بعضی از دخترهای این جامعه چه ها که نکردن که پسرها دخترها رو قبول ندارن واقعا بیشتر از زندگی نا امید میشم.
نمیدونم بعضی از دخترها چرا شخصیت یه دختر رو به حدی با ناپاکی و بی بند و باری به تزلزل کشوندن که من نوعی خجالت میکشم که یه دخترم، بحث سن و سال هم که میشه پسرها به حدی دخترهای سن بالا رو هیولا میدونن که انگیزه ای برای ادامه زندگی برای آدم نمیمونه.
سوالم اینه؛ منه نوعی چکار کنم، چطوری به زندگیم ادامه بدم که از این کلافگی و سر در گمی نجات پیدا کنم؟
 , اگر مادر پسر با ازدواج مخالف باشد , دعا برای رضایت خانواده دختر برای ازدواج ,   دعای راضی شدن پدر دختر برای ازدواج,  , دعای راضی شدن پدر پسر برای ازدواج ,  ,طلسم برای راضی شدن خانواده پسر ,  , مخالفت شدید خانواده دختر با ازدواج ,  نحوه خواستگاری از پدر دختر , گناه مخالفت با ازدواج
اگر مادر پسر با ازدواج مخالف باشددعا برای رضایت خانواده دختر برای ازدواجدعای راضی شدن پدر دختر برای ازدواجدعای راضی شدن پدر پسر برای ازدواجطلسم برای راضی شدن خانواده پسرمخالفت شدید خانواده دختر با ازدواجنحوه خواستگاری از پدر دخترگناه مخالفت با ازدواج

RE: دختری 33 ساله و مجردم، چکار کنم که خواستگار ندارم - پرستوی مهاجر - ۱۴۰۰-۵-۱۳

با سلام خدمت شما ،بسیار جای امیدواری و خوشحالی دارد این ایمان و عزم شما با وجود اینکه میدونم از لحاظ غرایز طبیعی و روحی تحت فشار هستی و گاهی طبق گفته خودتون شیطان وسوسه کرده و پیشنهاد خودکشی داده اما شما نه گفتین ،این نشان میده که با اصالت هستی و ذات پاکی داری ،فقط مشکل شما داشتن یه همدم هست که با داشتن همسر خوب و پاک تمام سختی های حال حاضرتون برطرف میشه ،اما باید گفت که ما آدم ها بیشتر گرفتاری هامون از دست کارهای خودمون هست ،برای حل شدن مشکل شما باید منطقی به موضوع نگاه کرد ،اول اینکه شما بدون خواستگار نبودی بلکه داشتی حالا بنا به شرایطی مهیا نشده تا الان با اینحال جز این دسته یعنی بدون خواستگار نیستین موضوع دوم اینکه با خودت خلوت کن اگر خواستگاری رو با دلایل پوچ رد کردی و دلی رو شکستی حتما حتما استغفار کن تا این مانع رفع شود موضوع بعدی اینکه ازدواج چیزی نیست که الان بریم از بازار تهیه کنیم خیر بلکه باید صبوری کرد و عفت و پاکدامنی خرج کرد ،ببین دخترم تا الان پاکدامن بودی بعد از این هم پاکدامن باش و تو امتحان خدا سرافراز بیرون بسا،و اینکه تو خونه خدمت میکنی نیتت رو برای خدا کن تا اگر چیزی رو در منزل و برای خواهر برادر جابجا میکنی برات لذت بخش باشه نه زجر آور، شما میتونی تا وقت ازدواج با خدا معامله کنی و از خدا بخوای شما رو خادم امام رضا علیه السلام کنه و خانوادت که میان رو زائر امام در این صورت با این نگاه لذت خواهی برد،همیشه اعضای خانواده ت رو مسافر این دنیا بدون ببین کرونا چطور آسون داره عزیزان رو میبره پس خیلی غنیمت بدون خیلی ها مشکل شما رو دارن اما خانواده هم ندارن ،میدونم خسته شدی اما مراقب باش ناسپاسی نشه که خسارت جبران ناپذیر داره ،سوره احزاب رو داخل ظرف پاکی در منزل نگه دار ان شاءالله خواستگارهاتون زیاد میشه ،نمازها رو هم اول وقت بخون به زودی ازدواج خواهی کرد ان شاءالله.تا وقتی مادر پسر راضی نباشه ازدواج پردرد سری خواهی داشت.

RE: دختری 33 ساله و مجردم، چکار کنم که خواستگار ندارم - ملایجردی - ۱۴۰۰-۵-۱۴

با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی
در ابتدا خدمت شما عرض کنم که به این موضوع اشاره نداشتین که چرا از کار بیکار شدین ؟
به هر حال در زندگی ادمی با کار کردن تا حدی میتونه زمان و وقتش را پر کنه به نحوی که از فکر کردن به مباحث پوچ مثل خودکشی ،تنهایی،درک نشدن و بی هدفی و ...
جلو گیری کنه
اینکه ادمی با بالا رفتن سن
نسبت به خواستگار هاش حساس و مشکل پسند  میشه و هر کدوم به نحوی رد میکنه ،
امری طبیعی است
ولی چیزی که مهمه اینه که بتونه در بین خواستگار هاش اولویت بندی کنه
و تا حدی از انتظاراتش و ارمان هاش کم کنه
تا بتونه بهتر تصمیم و به نتیجه برسه تنها راهی که شما رو میتونه در انتخاب همسر اید هال کمک کنه
همین موضوع است
که انتظارات رو تا حدی قابل قبول کنه
و موضوع دیگه این هست که شما هیچ وقت نسبت به کارهایی که در منزل پدرتان انجام میدین
احساس ناراحتی و خسته بودن و خسته شدن  نکنین
که همین امر با عث میشه که نسبت به شرایطی که دارین براتون غیر قابل تحمل باشه
و برای ازدواج رضایت والدین شرط
و باید این امر مهم گرفته شود
موفق و پیروز باشید