مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
[عشق و ازدواج] نیازمند مشاوره پیش از ازدواج - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [عشق و ازدواج] نیازمند مشاوره پیش از ازدواج (/thread-14603.html)

نیازمند مشاوره پیش از ازدواج - abbas786 - ۱۴۰۱-۱-۳۱

با سلام. من یک خانم رو برای ازدواج انتخاب کردم و چند جلسه غیر حضوری صحبت کردیم و اکثر ملاکهای مورد نظرمو داره و مهمتر از همه صداقت. من بهش گفتم میخوام از گذشتت بدونم و مطمئن باشم پس راستشو بگو و اون بنده خدا که عاشم شده واقعا از خودش گذشت و گفت دوره دانشجویی با یک پسر دوست بوده و دو سه بار باهاش دست داده و روبوسی کرده و چون من ازش خواسته بودم در مورد گذشته راستشو بگه اونم ایثار کرد و گفت و از خودش گذشت و میتونست کلا ب من نگه و با هم ازدواج کنیم. ب نظر شما  ارزش صداقت و ایثار و عشقش رو با عشقم پاسخ بدم و برم خواستگاریش؟چون منم بهش علاقه دارم هرچند که اون روبوسی با نامحرم در گذشته ی نقطه منفی هست که قول داده فقط با من باشه و بشدت ب حرفام گوش میده هرچند که نگارنم که شاید روابطشان فراتر از روبروسی با جنس مخالف بوده مقلا روابط جنسی و ... و اینکه صرفا نماز خوندون و رعایت حجاب شاید مانع نشه که دوبار ه در آینده دچار خطا نشود و کمی دچار تردید شدم. البته پرسیدم که در روابتطون بیشتر از روبوسی هم بود ک گفت نه فقط همون بوده و پرسیدم که اون پسر تو رو برای پذیرایی به خانه مجردی دعوت کرده یا نه که گفتند خیر و اطمینان دادند. قبل از دانشگاه نماز میخونده و دوره دانشجویی حجاب و نمازش ترک شده بود و نمیخونده ولی الان ک با منه روش اثر گذاشتم و نماز و حجابو کامل کرده. لطفا منو راهنمایی کنید. در مورد این خانم ب خدا توکل کردم. ممنون.

RE: نیازمند مشاوره پیش از ازدواج - ناظمی پور - ۱۴۰۱-۱-۳۱

سلام علیکم اینکه کسی به خودش اجازه بده که با نامحرم ارتباط برقرار کنه حتی باشما یک اشکال بزرگی هست که جای تامل داره و کسی که بخاطر درسن بلوغ فکری نماز نخونه وباتوصیه های شما نماز خون بشه هم مقداری تامل میخواد .....روی هم رفته بااین حال تردیدی که در شما حاصل شده و اتفاقات گذشته ی ایشان جای دقت و تامل بیشتری است لذاتوصیه میکنم حتما حتما بیشتر بررسی کنید و مشاوره قبل از ازدواج بروید.

RE: نیازمند مشاوره پیش از ازدواج - ملایجردی - ۱۴۰۱-۲-۱

سلام و عرض ادب به شما همراه گرامی و قبولی طاعات و عبادات

مشاوره پیش از ازدواج به زوجین کمک می کند که بتوانند با شناخت بهتری از یکدیگر وارد زندگی مشترک شده و بتوانند با تفاهم بیشتری زندگی خود را آغاز نمایند.

متاسفانه امروزه می توانیم شاهد طلاق های بسیار باشیم که به دلیل عدم تفاهم زوجین با یکدیگر شکل می گیرد. دلیل عمده ازدواج هایی که به طلاق منتهی می شوند، این است که افراد تنها شور و اشتیاق عشق اولیه خود را در نظر می گیرند و مابقی موارد را پشت گوش خواهند انداخت که همین مسئله در آینده گریبانگیر آنها خواهد شد.

روانشناس و مشاور با ارائه پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج شناخت بهتری از شما و همسرتان می یابد و می تواند تشخیص بهتری در این زمینه دهد که آیا شما تفاهم لازم با همسرتان را دارید یا خیر. در واقع هدف از پرسشنامه مشاوره پیش از ازدواج پیدا نمودن ویژگی های شخصیتی است که شما چه خودآگاه و چه ناخودآگاه قصد پنهان کردنشان را دارید که مشاور با بررسی این پرسشنامه از آن ویژگی شخصیتی مطلع می شود و به شما در این زمینه کمک میکند

در مشاوره پیش از ازدواج
به اختلاف در ویژگی های شخصیتی

بررسی اختلاف طبقاتی
بررسی اختلاف  در میزان  تحصیلات
بررسی عقاید مذهبی
و ...
پرداخته میشود

در مشاوره پیش از ازدواج
لزومی نداره
فرد  از گذشته و رابطه خودش با افراد صحبت کنه
با بررسی بیشتر روی رفتار ها و صحبت ها و ...
متوجه اهداف شخص از برنامه ریزی برای زندگی اینده خواهیم رسید
پیشنهاد میشود  اگر قصد ازدواج با فرد مورد نظر دارید از مشاوره متخصص در ازدواج  و خانواده کمک بگیرید

موفق و پیروز باشید

RE: نیازمند مشاوره پیش از ازدواج - abbas786 - ۱۴۰۱-۲-۱

(۱۴۰۱-۱-۳۱، ۱۰:۰۰ عصر)ناظمی پور نوشته است: سلام علیکم اینکه کسی به خودش اجازه بده که با نامحرم ارتباط برقرار کنه حتی باشما یک اشکال بزرگی هست که جای تامل داره و کسی که بخاطر درسن بلوغ فکری نماز نخونه وباتوصیه های شما نماز خون بشه هم مقداری تامل میخواد .....روی هم رفته بااین حال تردیدی که در شما حاصل شده و اتفاقات گذشته ی ایشان جای دقت و تامل بیشتری است لذاتوصیه میکنم حتما حتما بیشتر بررسی کنید و مشاوره قبل از ازدواج بروید.
سلام. عرض احترام. ممنون از کمکتون. ایا امکان دریافت مشاوره تلفنی یا واتس آپ یا تلگرامی برای من وجود دارد؟ لطفا راهنمایی نمائید.

RE: نیازمند مشاوره پیش از ازدواج - ADMIN - ۱۴۰۱-۲-۱

(۱۴۰۱-۲-۱، ۱۱:۲۰ صبح)abbas786 نوشته است:
(۱۴۰۱-۱-۳۱، ۱۰:۰۰ عصر)ناظمی پور نوشته است: سلام علیکم اینکه کسی به خودش اجازه بده که با نامحرم ارتباط برقرار کنه حتی باشما یک اشکال بزرگی هست که جای تامل داره و کسی که بخاطر درسن بلوغ فکری نماز نخونه وباتوصیه های شما نماز خون بشه هم مقداری تامل میخواد .....روی هم رفته بااین حال تردیدی که در شما حاصل شده و اتفاقات گذشته ی ایشان جای دقت و تامل بیشتری است لذاتوصیه میکنم حتما حتما بیشتر بررسی کنید و مشاوره قبل از ازدواج بروید.
سلام. عرض احترام. ممنون از کمکتون. ایا امکان دریافت مشاوره تلفنی یا واتس آپ یا تلگرامی برای من وجود دارد؟ لطفا راهنمایی نمائید.

سلام علیکم
جلسه مشاوره ازدواج در واتساپ برای شما هماهنگ شد و راه ارتباطی توسط پیام خصوصی ارسال شد
انشاالله مثمر ثمر باشد
و من الله توفیق