مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک
[ مشاوره فردی] اضطراب و نگرانی و بیش از حد فکر کردن و مشکل ارتباط با مادرم - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده آنلاین رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [ مشاوره فردی] اضطراب و نگرانی و بیش از حد فکر کردن و مشکل ارتباط با مادرم (/thread-14699.html)

اضطراب و نگرانی و بیش از حد فکر کردن و مشکل ارتباط با مادرم - yas1 - ۱۴۰۱-۲-۳۰

سلام من یه مشکلی دارم اونم اینه که خیلی مضطرب و نگرانم و نمیتونم بیش از حد فکر کردن خودم رو کنترل کنم و همش ترس اینو دارم ‌‌که نتونم مشکلاتم رو حل کنم و هر لحظه به مشکلاتم فکر میکنم و یه مشکل دیگه اینکه با مادرم خیلی مشکل دارم و خیلی سر بحث کردن باهاش اذیت میشم و هرچقدرم ازش خواهش میکنم با یه مشاور حرف بزنه اصلا قبول نمیکنه و کلا سر هر موضوع کوچیکی یه بحث بزرگ راه میندازه و کلی غر میزنه، حالش اینقدر بده که اون بیشتر از من مضطربه و شبا اصلا نمیتونه بخوابه و کمبود خواب داره، کلا هم همش میگه حق با منه

RE: اضطراب و نگرانی و بیش از حد فکر کردن و مشکل ارتباط با مادرم - ناظمی پور - ۱۴۰۱-۲-۳۱

سلام علیکم اولا بااین توضیحات مادر رو حتما روانپزشک ببرید و خودتون هم بدانید که آرامش در نداشتن مشگل نیست بلکه در حل صحیح مشگلات هست.ووظیفه ی خودتون رو انجام بدید وتوکل بخدا هم داشته باشید.وبدانید نگرانیت فقط باعث ضعیف شدن شما میشود.

RE: اضطراب و نگرانی و بیش از حد فکر کردن و مشکل ارتباط با مادرم - yas1 - ۱۴۰۱-۳-۱

(۱۴۰۱-۲-۳۱، ۰۲:۴۰ عصر)ناظمی پور نوشته است: سلام علیکم اولا بااین توضیحات مادر رو حتما روانپزشک ببرید و خودتون هم بدانید که آرامش در نداشتن مشگل نیست بلکه در حل صحیح مشگلات هست.ووظیفه ی خودتون رو انجام بدید وتوکل بخدا هم داشته باشید.وبدانید نگرانیت فقط باعث ضعیف شدن شما میشود.
بله کاملا درسته ولی ایشون اصلا قبول نمیکنن که پیش روانشناس برن و خیلی جالبه به منم میگن که تو یه دوره ای رفتی پس چرا مشکلت حل نشد، میگن که روانشناسم از پست برنیومده، ولی خودشون اجازه ندادن درمان کامل شه و من کامل کنم اون دوره رو، من سعی میکنم با برنامه ریزی و توکل نگرانیم رو کم کنم ولی این تنشا اجازه نمیدن آرامش داشته باشم

RE: اضطراب و نگرانی و بیش از حد فکر کردن و مشکل ارتباط با مادرم - ملایجردی - ۱۴۰۱-۳-۱

با سلام به شما همراه گرامی

اضطراب احساسی طبیعی در انسان هاست، که هرکسی در شرایطی از زندگی آن را تجربه می کند
اضطراب ممکن است از کودکی در افراد ظاهر شده و تا بزرگسالی آنها ادامه داشته باشد

درمان اضطراب شامل نوعی روان درمانی که به شما یاد می دهد  چطور  موقعیت های چالش برانگیز را نوعی دیگر دیده و به آن پاسخ دهید، تغییرات سبک زندگی و اگر لازم بود درمان دارویی می شود. بعضی اوقات اضطراب ناشی از بیماری دیگری بوده و برای درمان اضطراب باید آن بیماری را درمان کرد.بدون توجه به اینکه شما مبتلا به کدام نوع اضطراب هستید، بدانید که درمان بشما کمک می کند.

عواملی همچون زن بودن

رویداد های کودکی

استرس ناشی از بیماری

جمع شدن استرس های کوچک

سابقه خانوادگی مضطرب

خصوصیات شخصیتی
و ...
عواملی هستن که مساله اضطراب افزایش میدهند

دو درمان اصلی برای اختلالات اضطراب رفتار درمانی (روان درمانی) و درمان دارویی بوده و معمولا بیشترین تاثیر را ترکیب هردو این درمان ها در پی خواهد داشت

ولی عواملی هستن که با در نظر گرفتن این موارد
مفید و سودمند خواهند بود  در درمان اضطراب

این تغییرات شامل:
اولین مورد که خیلی مهم میباشد

#عبادت و رابطه معنوی.#

افزایش فعالیت جسمانی و ورزش.

اجتناب از مصرف الکل و موادمخدر.

ترک سیگار و کاهش مصرف کافئین و یا عدم مصرف آن.
استفاده از تکنیک های ریلکسیشن

همچون مدیتیشن و یوگا.
خواب کافی و آرامش بخش.

رژیم غذایی سالم و مناسب.

در پایان

زمانیکه حادثه ای ناراحت کننده برای شما اتفاق افتاده ، قبل از اینکه تاثیرش برروی شما بیشتر شده و درمانش سخت تر شود، به پزشک
و یا مشاور  مراجعه نمایید

موفق ‌و  موید باشید

RE: اضطراب و نگرانی و بیش از حد فکر کردن و مشکل ارتباط با مادرم - yas1 - ۱۴۰۱-۳-۸

ممنونم از راهنماییتون حتما سعی میکنم اعمال کنم این مسائل رو