مشاوره خانواده رایگان عطاملک
[عشق و ازدواج] عشقم رو چجوری برگردونم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: خانواده ایرانی (https://atamalek.ir/forum-14.html)
+--- انجمن: مشاوره خانواده و ازدواج (https://atamalek.ir/forum-122.html)
+--- موضوع: [عشق و ازدواج] عشقم رو چجوری برگردونم؟ (/thread-14778.html)

عشقم رو چجوری برگردونم؟ - F_dmchksu - ۱۴۰۱-۳-۲۵

سلام من عاشق پسری هستم که هم من هم ایشون ۱۸ سالمون هست سه ساله همدیگه رو می‌شناسیم اما دوساله وارد رابطه شدیم ایشون خیلی آدم مذهبیه هستن و تو این مدت دوسال هم باهم ارتباط زیادی نداشتیم قصدمون ام ازدواجه اما یه روز همینجوری رفت و گفت که رابطه ما گناهه و باید تا زمان اینکه به سن ازدواج برسه صبر کنیم و تو این مدت ارتباط نداشته باشیم منم بهش گفتم که این همه سال نمیشه که گفت مجبوریم گفت اگه تنهات نزارم یه گناه میوفتم و از اینکه ایشون منو دوست داره مطمئنم...و اونروز کلی باهم حرف زدیم درباره اینکه اگه بره چند سال دیگه میاد خواستگاری و اینکه چون تو یه شهر دیگه‌ست قرار شده بیاد شهر ما دانشگاه و گفت اونموقع بر میگرده‌ و خداحافظی کردیم و قرار شد دیگه باهم حرف نزنیم و همدیگه رو بلاک کردیم.....
حالا من نمیدونم بهش اعتماد کنم یا نه؟ آخه تو این چند سال ممکنه که سرد بشه یا منو فراموش کنه...
و اینکه الان یکماهی میشه از هم خبر نداریم خیلی دلم براش تنگ شده و اینکه من تحقیق کردم گفتن که به قصد ازدواج اشکال نداره در حد حرفای معمولی باهم حرف بزنیم و گناه نیست...الان خیلی دلم براش تنگ شده میشه بگید چیکار کنم؟ بهش پیام بدم دوباره با اینکه خداحافظی کردیم و بهش بگم که حداقل ماهی یه بار درحد یه سلام و احوال پرسی باهم حرف بزنیم یا نه؟ 
واقعا حس میکنم میره و منو فراموش میکنه نمیدونم چیکار کنم میخوام از بلاتکلیفی دربیام

RE: عشقم رو چجوری برگردونم؟ - ملایجردی - ۱۴۰۱-۳-۲۶

با سلام و ادب خدمت شما همراه گرامی

دوستی قبل از ازدواج مانند شمشیر دو لبه بوده و فواید و آسیب هایی را به دنبال دارد که در صورتی که افراد مهارت و عشق و علاقه لازم را نداشته باشند آسیب می بینند. اما در بسیاری از مواقع نیز دختران و پسرانی وجود دارند که در رابطه عاطفی خود موفق بوده و آن را به ازدواج می رسانند 

داشتن رابطه طولانی قبل از ازدواج بخصوص در  سنین پایین
مضرراتی به دنبال خواهد داشت
از جمله
وابستگی
که خودتون به این موضوع اشاره کردین که دلتون براشون تنگ شده و ...
که اگر رابطه منجر به ازدواج نگردد
برای هر دو  اسیب زیادی رخ دهد
بخصوص برای خانم

اضطراب و نگرانی

احساس گناه، ترس از والدین و تلاش برای پنهان ماندن رابطه باعث می شود که فرد احساس تنش و اضطراب زیادی در زندگی داشته باشد. این اضطراب می تواند مانع از شناخت صحیح شود.( خودتون به این مساله اشاره کردین که اقا برای فرار از افتادن به گناه رابطه رو خاتمه داده )

فقدان شناخت درست

هر دو تصنعی رفتار میکنند و میخواهند بهترین نسخه به دیگری نشان بدهند این مانع تصمیم گیری  صحیح برای ادامه زندگی میباشد

هر چند آشنایی شرط لازم برای ازدواج است اما شرط کافی نیست، آمادگی برای ازدواج و تشکیل خانواده، سخت‌ترین و در عین حال پاداش دهنده‌ترین وظیفه زندگی است.

شما  نیازمند گذراندن وقت و اوقات فرافت هستید  بنابراین بهتر است اوقات فراقت خود را با والدین، تفریحات سالم و ورزش کردن بگذرانند تا قطعا از آسیب و رابطه های ناشناخته دور بمانند. روابط در نوجوانی میتواند پایه ایی از اتفاقات ناخوشایند را در آینده برای هر نوجوانی بوجود آورد.

نکته پایانی  این است که تمرکز اولیه شما الان در حال حاضر درس و دانشگاه باشد واجازه ندهیم با توجه به اینکه در این سنین هیجان ها نقش پررنگی در زندگی ما دارند اینده ما تحت تاثیر قرار دهند

موفق و پیروز باشید

RE: عشقم رو چجوری برگردونم؟ - حسین زرقانی - ۱۴۰۱-۳-۲۶

با سلام و احترام.
ببینید دخترم دوستی های قبل از ازدواج بطور کلی صحیح نیست. در قرآن کریم هم این مدل روابط مورد نهی واقع شده ، چون وابستگی کاذب بوجود میاد و بدون اینکه شما از طرف مقابلت اطمینان حاصل کرده باشی درگیر یک هنجار اشتباه میشی.
ضمن اینکه شناخت قبل ازدواج حتما باید با اطلاع والدین و تحت مدیریت آنان باشد که آسیب نداشته باشه.
تازه در دوران شناخت هم باید همیشه مردد بوده و به راحتی به طرف مقابل دل نبندی که بازم وابستگی کاذب داره.
نسبت به اینکه شما دلتون برای ارتباط اشتباهتون تن. شده باید گفت اگه واقعا قصد داری آسیب بیشتر نبینی که باید رابطه در همینجا که کات شده دوباره شروع نکنی.
اما اگه دوست داری آسیب بیشتر تجربه کنی خوب میتونی دوباره شروع کنی و بعد چند مدت باز بشینی و گریه کنی که چه اشتباهی کردم.
ضمن اینکه شما از خود طرف مطمئن نیستی به چی دل بستی؟
آیا خانواده اش حاضرند تو رو قبول کنند؟ و خیلی سوال دیگه.
اگه راهنمایی دوستان مشاور براتون مهمه راهکار همینه که شما دیگه ایشون دنبال نکنی. چون بر فرض که ازدواج هم بشه بازم بهت اعتماد نداره و سرزنش خواهی شد که تو دنبال من بودی من نمیخواستمت  و از این حرفا.
موفق باشید