مشاوره خانواده رایگان عطاملک
موجوداتی که در بدنمان زندگی می‌کنند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مشاوره خانواده رایگان عطاملک (https://atamalek.ir)
+-- انجمن: حیات طیبه (https://atamalek.ir/forum-15.html)
+--- انجمن: هنر (https://atamalek.ir/forum-119.html)
+--- موضوع: موجوداتی که در بدنمان زندگی می‌کنند (/thread-303.html)موجوداتی که در بدنمان زندگی می‌کنند - ADMIN - ۱۳۹۰-۳-۱

محققان به منظور معرفی هزاران باکتریی که در بدن انسانها زندگی می‌کنند تصاویری از این موجودات را در بدن انسانها شبیه سازی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، با برخی از باکتری‌هایی که بیش از 90 درصد از سلولهای زنده بدنتان را اشغال کرده اند، آشنا شوید. بدن انسان زیستگاه چندین تریلیون شکل از حیات است، از E.coli‌های رشته مانند که با استفاده از دمهای سه شاخه خود در میان روده‌های انسان به این سو و آن سو می‌روند گرفته تا باکتری سالمونلا که در مسمومیت غذایی بسیار شهرت دارند، اما بدون وارد آوردن آسیب در پوست انسان زندگی می‌کنند از جمله این شکلهای مختلف حیاتی هستند.

انواع مختلفی از باکتری‌ها بر روی پوست انسان یافت می‌شوند که به ویژه با غدد عرق و فولیکولهای مو در ارتباطند. این باکتری‌ها معمولا برای انسان آسیبی در پی ندارند البته برخی از آنها می‌توانند موجب بروز آکنه شوند. معمولا باکتری‌ها زمانی که به پوست نفوذ می‌کنند می‌تواند دردسر آفرین شوند.

در بدن هر انسانی بیش از 500 تا هزار گونه مختلف از باکتری‌ها وجود دارند و در بدن یک فرد بالغ می‌توانند تا 100 تریلیون سلول مجزا را به وجود آورند.

«روی اسلیتور» از موسسه تکنولوژی «کورک» می‌گوید روده انسان به تنهایی حاوی دو کیلوگرم باکتری است، در واقع تنها 10 درصد از ماهیت بدن ما انسانی است و بقیه آن از میکروبها انباشته شده است. شاید این غلبه میکروبی بر بدن انسان نگران کننده به نظر بیاید اما اسلیتور می‌گوید این باکتری‌ها برای بدن انسان سودمند هستند به طوری که بدون آنها انسان قادر به ادامه حیات نیست:

[تصویر:  94770_342.jpg]
مدل سازی رایانه‌ای از باکتری‌های موجود بر روی پوست انسان

[تصویر:  94771_730.jpg]
مدل سازی رایانه‌ای از هلیکوباکتر پیلوری که در شکم انسان زندگی می‌کنند

[تصویر:  94772_978.jpg]
مدل سازی رایانه‌ای از باکتری E-coli

[تصویر:  94773_335.jpg]
مدل سازی رایانه‌ای از باکتری‌های Coccus

تابناک